Інформація про роботу Вченої ради 05 грудня 2016 року

Інформація про роботу Вченої ради 05 грудня 2016 року
П’ятого грудня 2016 року о 10.00 у Залі засідань головного корпусу відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ректор Університету Леонід Васильович Губерський урочисто привітав і вручив дипломи і пам’ятні медалі «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» ректору Університету м. Констанц (Німеччина) Ульріху Рюдігеру, а також нагородив нагрудним знаком «Відмінник освіти України» вчителя математики Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка Вишенську Інну Яківну, вчителя української мови та літератури Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка Порало Наталію Дмитрівну, вчителя фізики Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка Щетиніну Наталію Олександрівну.
Традиційно голова Вченої ради привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період із 8 листопада по 5 грудня, побажавши їм здоров’я, довгих років життя та творчих успіхів на благо Університету.
На засіданні Вчена рада розглянула кадрове питання факультетів/ інститутів щодо присвоєння вчених звань (двох професорів і одного доцента) і одноголосно схвалила рішення.
З науковою доповіддю про «Фотокеровані пептиди – новітні тенденції в медичній хімії» виступив професор інституту високих технологій Ігор Володимирович Комаров. Члени Вченої ради подякували доповідачу за цікаву доповідь і побажали успіхів у подальших дослідженнях.
Одним із основних питань, яке розглядалось на засіданні Вченої ради, було затвердження кошторису Університету на 2017 рік. Доповідачем виступила начальник ПФВ Ольга Борисівна Білявська, а співдоповідачем – голова Постійної комісії Вченої ради Віктор Дмитрович Базилевич. Заслухавши і обговоривши проект кошторису, Вчена рада подякувала доповідачам за представлені матеріали, взяла за основу вищезазначений матеріал, схваливши основні підходи і напрями фінансування Університету та його структурні підрозділи на наступний рік.
Ще одне питання, яке розглядалось на цьому засіданні і з якого Вченою радою було прийняте позитивне рішення,– створення, перейменування та реорганізацію навчальних підрозділів Університету. Доповідала голова Постійної комісії Вченої ради Людмила Іванівна Остапченко.
Заслухавши інформацію про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань організації освітнього процесу голови Постійної комісії Л. І. Остапченко, Вчена рада ухвалила інформацію Постійної комісії взяти до відома, подякувати голові комісії і всім її членам за роботу і побажати успіхів на благо Університету.
Окрім того, Вчена рада рекомендувала кандидатури молодих учених та студентів ВНЗ, про які доповів голова Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи Ігор Олексійович Анісімов, на здобуття премій НАН України за кращі наукові роботи; кандидатури аспірантів Університету на призначення академічної стипендії Президента України (2 стипендії), Кабінету Міністрів України (1 стипендія) та імені М.С. Грушевського (3 стипендії).
Серед інших важливих питань, які розглянула Вчена рада Університету, були, – присвоєння звання «Почесний професор КНУ імені Тараса Шевченка» Герою України Івану Федоровичу Драчу, затвердження і перезатвердження паспортів спеціалізацій, затвердження результатів конкурсу на заміщення вакантних посад наукових працівників.

Вчений секретар                                                     С.І. Дяченко