Інформація про роботу Вченої ради від 12 травня 2025 року

Засідання Вченої ради розпочалося з урочистостей: відповідно до порядку денного ректор В.А. Бугров привітав і вручив нагороди й заохочувальні відзнаки працівникам Університету за їхній професіоналізм, наполегливість та ініціативу, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти й науки.

Грамотами МОН України нагороджено С.П. Запотоцького, декана географічного факультету,  ОМ. Зубань, доцента кафедри української мови та прикладної лінгвістики ННІ філології та О.В. Шабатуру, доцента кафедри геофізики ННІ «Інститут геології». Подяками МОН України відзначено науково-педагогічних працівників, зокрема В.М. Горкавенка, доцента кафедри квантової теорії поля та космомікрофізики фізичного факультету, І.І. Іванова, доцента кафедри нанофізики конденсованих середовищ ННІ високих технологій, І.В.Квасницю, доцента кафедри мінералогії, геохімії та петрографії ННІ «Інститут геології»,  І.В.Лазарєву та Л.Г. Смовженко, доценток кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур ННІ філології, С.В.Скрильника, завідувача кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови ННІ філології,  А.В. Тугая, доцента кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету,  С.О. Чернишову, професора кафедри іноземних мов історичного та філософського факультетів ННІ філології, С.М.Шевеля, асистента кафедри української мови та прикладної лінгвістики ННІ філології та Н.І. Янкову, доцента кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості ННІ філології.

Грамотою «За успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі» була відзначена Т.М. Фалалєєва, завідувач кафедри біомедицини ННЦ «Інститут біології та медицини». Грамотою «За сумлінну працю» нагороджено В. Шинкаренка, помічника ректора, референта з міжнародних зв’язків.

Також ректор В.А.Бугров нагородив переможців цьогорічного Кубка ректора зі спортивного туризму, що відбувся на Південному кампусі у суботу 10 травня. Перше місце виборола команда «Генератори хаосу» з факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, продемонструвавши блискучу підготовку та злагодженість дій. Друге місце посіла команда «Середня освіта» географічного факультету, яка впевнено пройшла всі етапи змагань. Бронзовими призерами стали представники ННІ журналістики – команда «Спец Кор», які гідно витримали усі випробування дистанцій.

Голова Вченої ради Л.В.Губерський також привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 15 квітня по 12 травня, побажавши їм міцного здоров’я, всіляких гараздів та нових звершень.

Із доповіддю «Про концепцію створення спільних освітніх ресурсів Університету» виступив проректор з науково-педагогічної роботи А.П.Гожик, який наголосив, що Університет усвідомлює проголошений в Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 рр. висновок про те, що однією із ключових засад, яка потенційно може забезпечити  конкурентоспроможність вищої освіти України, є «відкритість та доступність сучасного освітнього контенту». Проректор наголосив, що із урахуванням того, що Університет є класичним дослідницьким ЗВО, який пропонує навчання за багатьма галузями знань, забезпечує поглиблену ґрунтовну теоретичну підготовку, набуття компетентностей, необхідних для наукового пошуку та практичної діяльності, здійснює із залученням здобувачів освіти фундаментальні та прикладні дослідження сучасного рівня, одним із його завдань як провідного ЗВО України і Східної Європи у створенні нового знання є розроблення власних онлайн-платформ для поширення знань у суспільстві, і, водночас, надання відкритого доступу до освітнього контенту ступеневих і мікрокредитних програм (на платній і на безоплатній основі). При цьому конкурентоздатність Університету в сучасних умовах насамперед залежить від здатності забезпечити не гіршу ніж в інших  ЗВО і на віртуальних платформах доступність до освітніх ресурсів. За результатами обговорення та на підставі відкритого голосування Вчена рада Університету прийняла відповідне рішення.

Заслухавши та обговоривши доповідь директора Ботанічного саду М.М. Гайдаржи та співдоповідь проректора з наукової роботи Г.М.Толстанової «Про Концепцію розвитку Ботанічного саду ім. академіка О.В. Фоміна Навчально-наукового центру “Інститут біології та медицини”», Вчена рада ухвалила взяти за основу винесену на розгляд Концепцію і доручити робочій групі доопрацювати документ.

З інформацією про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань міжнародного співробітництва виступила проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) К.В.Смирнова, яка окреслила основні напрями діяльності ввіреної їй комісії, зокрема щодо обговорення завдань, поставлених ректором у світлі виконання Стратегічного плану розвитку Університету на період 2018-2025 рр. та визначення конкретних першочергових завдань на 2023/2024 н.р. у сфері міжнародного співробітництва; формування правових механізмів систематизації укладених та набуття чинності міжнародних угод (меморандумів) в Університеті; запровадження практики направлення науково-педагогічних працівників Університету для викладання «Українських студій» в зарубіжних освітніх закладах та запровадження сертифікатних програм Університету з національної ідентичності України; моніторингу стану міжнародних рейтингів  Університету тощо. За результатами обговорення та на підставі відкритого голосування Вчена рада прийняла рішення схвалити роботу Постійної комісії, подякувати голові та всім її членам за роботу, побажати подальших успіхів на благо Університету.

Заслухавши та обговоривши пункти Положення про порядок проведення конкурсного відбору учасників освітнього процесу для участі у програмах академічної мобільності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке на розгляд членів Вченої ради представили проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) К.В. Смирнова та проректор з науково-педагогічної роботи А.П. Гожик, Вчена рада Університету одностайно ухвалила його затвердити.

Ще одним із важливих для діяльності Університету питанням, яке розглянула й обговорила Вчена рада, стало Положення про порядок організації та проведення наукових заходів у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, представлене проректором з наукової роботи Г.М.Толстановою. За результатами обговорення та на підставі відкритого голосування Вчена рада затвердила представлений документ.

З-поміж інших питань, винесених на розгляд Вчено ради, щодо яких прийняті позитивні рішення, були – схвалення звіту про діяльність ДО «Відділення цільової підготовки КНУ імені Тараса Шевченка», висунення кандидатури для участі в конкурсі Ідентифікаційного комітету з питань науки щодо обрання нових членів наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технології тощо.

 

Учений секретар                                                   Світлана ДЯЧЕНКО