Перше весняне засідання Вченої ради розпочалося з урочистостей: ректор Університету В.А. Бугров привітав і вручив Почесну грамоту Університету Варналію Захарію Степановичу, професору кафедри фінансів економічного факультету; Грамоту «За успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі» – Ільченку Володимиру Васильовичу, першому проректору Університету, Макарцю Миколі Володимировичу, в.о. декана фізичного факультету, Терех Олені Андріївні, заступниці директора Навчально-наукового інституту права.
З нагоди 190-річчя Університету за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України, високу майстерність у справі навчання і виховання підростаючого покоління Нагрудним знаком МОН України «Василь Сухомлинський» відзначена Порало Наталія Дмитрівна, вчителька української мови і літератури Українського фізико-математичного ліцею; Грамотою МОН України – Латишенко Людмила Анатоліївна, директор Українського фізико-математичного ліцею, і Пономаренко Василь Олександрович, вчитель астрономії Українського фізико-математичного ліцею; Подякою Міністерства освіти і науки України – Олійник Артем Олександрович, учитель фізики Українського фізико-математичного ліцею; нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення» – Ткаченко Наталія Володимирівна, директор Інституту післядипломної освіти; Почесною грамотою МОН України – Женченко Марина Іванівна, директор Наукової бібліотеки імені М. Максимовича, Подякою МОН України – Гаприндашвілі Борис В’ячеславович, директор ВСП «Оптико-механічний фаховий коледж Університету», Корнєєв Віталій Михайлович, професор кафедри соціальних комунікацій ННІ журналістики, Серьогіна Надія Миколаївна, заступник начальника відділу міжнародних зв’язків, Ситник Олексій Валерійович, доцент кафедри видавничої справи та редагування ННІ журналістики, Шевченко Тетяна Петрівна, професор кафедри вірусології ННЦ «Інститут біології та медицини».
Традиційно напередодні Шевченківських днів ректор Університету В.А. Бугров привітав із присудженням у 2025 році Премії імені Тараса Шевченка і вручив пам’ятні медалі й посвідчення її лауреатам: проф. Юрію Івановичу Прилуцькому, професору кафедри біофізики та нейробіології ННЦ «Інститут біології та медицини», та професору кафедри молекулярної біотехнології та біоінформатики Навчально-наукового інституту високих технологій Сергію Олексійовичу Костеріну, професору кафедри порівняльного і європейського права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Івану Григоровичу Біласу – у номінації «Викладачам та науковим співробітникам за підручники, навчальні посібники»; завідувачу лабораторії «Фізичне матеріалознавство твердого тіла» фізичного факультету Людмилі Юріївні Мацуй, провідному науковому співробітнику лабораторії «Фізичне матеріалознавство твердого тіла» фізичного факультету Людмилі Леонтіївні Вовченко, завідувачу кафедри полоністики ННІ філології Ростиславу Петровичу Радишевському – у номінації «Викладачам, науковим співробітникам та іншим працівникам Університету за наукові праці, монографії»; доценту кафедри кіно- і телемистецтва Навчально-наукового інституту журналістики Анастасії Іванівні Литвиненко, асистенту кафедри комп’ютерної інженерії факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Артему Андрійовичу Крамову – у номінації «Молодим ученим за наукові праці»; аспірантці 3 року навчання кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Ірині Вікторівні Ірчак, аспірантці 4 року заочної форми навчання ННЦ «Інститут біології та медицини» Тетяні Сергіївні Тесьолкіній – у номінації «Аспірантам за наукові праці».
Окрім цього ректор Університету повідомив про рішення атестаційної колегії МОНУ України щодо присвоєння вченого звання професора науково-педагогічним працівникам із п’яти навчальних структурних підрозділів Університету і вручив їм відповідні атестати: Надії Іванівні Білан, професору кафедри реклами та зв’язків з громадськістю ННІ журналістики; Іванні Андріївні Мацелюх, професору кафедри службового та медичного права ННІ права; Наталії Григорівні Клименко, професору кафедри глобальної та національної безпеки ННІ публічного управління та державної служби; Ганні Олексіївні Харламовій, професору кафедри економічної кібернетики економічного факультету; Андрію Сергійовичу Євстігнєєву, професору кафедри конституційного права ННІ права; Андрію Володимировичу Шатирку, професору кафедри програмних систем і технологій ф-ту інформаційних технологій.
Насамкінець урочистої частини голова Вченої ради Л.В.Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 04 лютого по 03 березня, побажавши їм міцного здоров’я, добробуту та всіляких гараздів.
Заслухавши голову Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи С.А. Вижву, Вчена рада ухвалила підтримати роботи і включити до складу колективу претендентів кандидатури від Університету, роботи яких висуваються від іншої установи, на здобуття Національної премії імені Бориса Патона.
З науковою доповіддю «Передова наука для альтернативної енергетики: сучасні тенденції та дослідження в КНУ імені Тараса Шевченка» вистцпив завідувач кафедри оптики фізичного факультету С.В. Кондратенко. Вчена рада жваво обговорила актуальну тему та ухвалила інформацію взяти до відома, подякувати доповідачеві та побажати подальших успіхів на благо Університету.
Із доповіддю «Соціальний захист членів трудового колективу та здобувачів освіти в КНУ імені Тараса Шевченка» виступили проректор з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) О.Б. Білявська, проректор з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) Т.А. Компанець, голова Постійної бюджетно-фінансової комісії Вченої ради, декана економічного факультету А.І. Ігнатюк, які підкреслили, що питання соціального захисту є одним з пріоритетних і потребує постійної уваги адміністрації Університету, профспілкової організації, органів громадського самоврядування, студентських організацій.
Руйнування інфраструктури, зміна структури ринку праці (еміграція кваліфікованих кадрів, мобілізація чоловіків до лав Збройних сил України тощо) стали викликами, із якими зіштовхнувся Університет внаслідок російської агресії. Попри усі виклики, зокрема секвестри бюджету, Університет зумів зберегти та відстояв право на фінансування подвійних посадових окладів для своїх працівників; встановлює науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам гарантовані доплати за вчене звання та науковий ступінь, здійснює виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу, намагається виплачувати премії. Також Університет організував допомогу працівникам, які виходять на пенсію (надаються консультації та супровід в оформленні документів), здійснював соціальне забезпечення здобувачів освіти та працівників з числа пільгових категорій; під час пандемії здійснював активну роботу щодо організації та медичного супроводу вакцинації від COVID-19 працівників, здобувачів освіти Університету та їхніх родичів; реалізував численні ініціативи, що сприяли розвитку здорового, соціально активного та інклюзивного середовища серед студентів, викладачів та інших працівників, зокрема акції щодо жіночого здоров’я, екологічних заходів і курсів жестової мови тощо. За результатами обговорення та на підставі відкритого голосування Вчена рада прийняла відповідне рішення.
З-поміж інших важливих для функціонування Університету питань, щодо яких прийняті позитивні рішення, були – підтримка рішення НТР Університету щодо висунення кандидатур у дійсні члени (академіки) і члени-кореспонденти НАН України; реорганізація, створення, перейменування і ліквідація структурних підрозділів у КНУ імені Тараса Шевченка тощо.
Вчений секретар Світлана ДЯЧЕНКО