Вручення заохочувальних відзнак, присвоєння вчених звань, ухвалення фінансового плану Університету на наступний рік та вивчення стану і розвитку житлової інфраструктури Студмістечка – ці та інші питання перебували у полі зору Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка під час грудневого засідання.
Традиційно засідання розпочалося з урочистостей. Відповідно до Постанови Президії НАН України, за багатолітню плідну працю на освітянській ниві, вагомі здобутки у професійній діяльності, особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, активне сприяння формуванню наукового світогляду викладачів і студентів та з нагоди 190-річчя від часу заснування Університету Відзнакою НАН України «За сприяння розвитку науки» нагороджені ректор Університету В.А. Бугров та перший проректор В.В. Ільченко; відзнакою НАН України «За професійні здобутки» – голова Вченої ради Л.В. Губерський, декан механіко-математичного факультету О.О. Безущак, професор екології та зоології ННЦ «Інститут біології та медицини», завідувач кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету О.В. Капустян; Відзнакою НАН України «За підготовку наукової зміни» – завідувач кафедри англійської філології та міжкультурної комунікації ННІ філології А.Д. Бєлова, завідувач кафедри парламентаризму ННІ публічного управління та державної служби, завідувач кафедри теоретичної кібернетики факультету комп’ютерних наук та кібернетики Ю.В. Крак, професор кафедри фізичної електроніки факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних наук М.В. Стріха; Відзнакою НАН України «Талант, натхнення, праця» – старший науковий співробітник НДЧ П.А. Вірич і асистент кафедри кіно- та телемистецтва П.В. Катеринич; Подякою НАН України – старший науковий співробітник кафедри фізичної хімії хімічного факультету, доцент кафедри геології родовищ корисних копалин ННІ «Інститут геології», завідувач кафедри етики, естетики та культурології філософського факультету І.І. Маслікова, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету О.П. Машевський, асистент кафедри загальної фізики фізичного факультету Р.В. Остапенко, завідувач кафедри соціальної психології МТ.М. Траверсе.
Наприкінці урочистої частини голова Вченої ради привітав членів ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 05 листопада по 02 грудня 2024 року, побажавши їм міцного здоров’я, добробуту та всіляких гараздів на благо Університету.
За результатами наукових досягнень й освітньої діяльності, обговорення під час засідання та на підставі таємного голосування Вчена рада ухвалила підтримати кандидатури 6 здобувачів вченого звання професора та 20 здобувачів вченого звання доцента із 6 інститутів/ННІ і 5 факультетів Університету, а також клопотати перед МОН України щодо присвоєння вказаних вчених звань науково-педагогічним працівникам Університету.
Окрім цього на підставі розгляду контрактних справ та виконання умов чинного контракту Вчена рада Університету прийняла рішення про переукладення контракту із двома науково-педагогічними працівниками підготовчого відділення для громадян України.
Начальник ПФВ І.М. Дьолог, проректор з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) О.Б. Білявська та голова Постійної бюджетно-фінансової комісії Вченої ради А.І. Ігнатюк доповіли про фінансовий план Університету на 2025 рік, окресливши основні фінансові показники відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Заслухавши та обговоривши зазначене питання, Вчена рада ухвалила фінансовий план Університету на 2025 рік.
Заслухавши та обговоривши доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) Т. Компанця та співдоповіді проректора з науково-педагогічної роботи (перспективного розвитку та інфраструктури) Л. Сохатюк, проректора з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) О. Білявської, директора Студмістечка І. Лібак «Про стан та розвиток житлової інфраструктури Студмістечка Університету», Вчена рада констатувала, що наразі до інфраструктури Студмістечка Університету входять 23 гуртожитки: 6 гуртожитків коридорного типу, 15 – блочного, 2 – сімейного. Студенти Університету проживають у кімнатах блочного та коридорного типу. Гуртожитки Студмістечка мають пропускний режим, який забезпечується черговими гуртожитку та електронною системою входу. Загальна місткість гуртожитків Студмістечка складає 11 147 ліжко-місць, із них придатних для поселення здобувачів освіти – 8 421. Водночас, зважаючи на щорічне зростання кількості здобувачів освіти пільгових категорій, яким Університет зобов’язаний надати місце для проживання на час навчання, нагальною стає потреба у збільшенні кількості місць для поселення здобувачів освіти. За результатами обговорення та на підставі відкритого голосування Вчена рада прийняла відповідне рішення.
З-поміж інших питань, щодо яких Вчена рада прийняла позитивне рішення, були – затвердження результатів конкурсу на заміщення вакантних наукових посад Університету; Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії в аспірантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка за двостороннім договором з вітчизняними та іноземними закладами вищої освіти (науковими установами/наукоємними підприємствами); лімітів стипендіатів Університету на 2 семестр 2024/2025 н.р. та описів і нових редакцій описів освітніх програм; реорганізація та створення структурних підрозділів в Університеті; внесення змін до Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Вчений секретар Світлана ДЯЧЕНКО