Інформація про роботу Вченої ради від 04 листопада 2024 року

Листопадове засідання Вченої ради розпочалося з урочистостей: ректор Університету В.А. Бугров привітав і вручив вручив Почесну грамоту МОН України   Н.В. Приказюк, завідувачці кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту економічного факультету, та Грамоту МОН України  О.Г. Грішновій, професорці кафедри економіки підприємства Економічного факультету.

За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців Подякою Університету відзначено завідувача кафедри фізики функціональних матеріалів фізичного факультету М.П. Куліша, завідувача кафедри математичної фізики механіко-математичного факультету А.В. Ловейкіна та завідувача кафедри обчислювальної математики факультету комп’ютерних наук та кібернетики С.І. Ляшка. Медаллю Академії педагогічних наук України «Ушинський К. Д.» нагороджена вчений секретар Вченої ради Університету, доцент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості ННІ філології С.І. Дяченко.

Насамкінець урочистої частини ректор Університету В.А. Бугров привітав і вручив Подяку МОН України  за участь у роботі журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками каменяра» у 2024 році завідувачці кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості О.М. Сліпушко, доценту та асистенту цієї кафедри Т.В. Белімовій і Т.Літвинчук.

Голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували дні народження у період з 08 жовтня по 04 листопада, побажавши їм міцного здоров’я, добробуту, злагоди і всіляких гараздів.

З доповіддю «Про результати вступної кампанії 2024 року і завдання щодо організації та забезпечення прийому абітурієнтів та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти до КНУ імені Тараса Шевченка на 2025/2026 н.р.» виступили відповідальний секретар Приймальної комісії О.Г. Кобан та проректор з науково-педагогічної роботи А.П. Гожик, які зазначили, що попри зміну умов прийому до закладів вищої і фахової передвищої освіти України, зокрема у частині вступних випробувань та термінів вступної кампанії у поточному році, прийом абітурієнтів та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на навчання за освітніми програмами і спеціальностями освітніх/освітньо-наукових рівнів «Бакалавр», «Магістр» і «Доктор філософії» відбувся успішно, з урахуванням обмежень воєнного стану. Доповідачі наголосили, що Університет увійшов у першу п’ятірку ЗВО України, зокрема завдяки активній профорієнтаційній роботі, за кількістю поданих заяв для участі у конкурсі – понад 46 тис.: більше 31 тис. заяв – за ОР «Бакалавр» (5% від загальної кількості в Україні), понад 13 тис. заяв – за ОР «Магістр», більше 1 тис. – за ОНР «Доктор філософії». За результатами обговорення та на підставі відкритого голосування Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Заслухавши та обговоривши доповіді проректора з науково-педагогічної роботи А.П. Гожика і керівника відділу забезпечення якості освіти Д.В.Щегдюк «Про результати акредитації освітніх програм КНУ імені Тараса Шевченка за усіма рівнями вищої освіти у 2023/2024 н.р.», Вчена рада відзначила, що вже четвертий рік поспіль Університет залишається  одним із найбільших замовників послуг НАЗЯВО: з 2019 року було акредитовано понад 500 програм, що значно перевищує кількість в інших ЗВО України. Доповідачі наголосили, що про успішність проведеної роботи упродовж звітного року  свідчить те, що 49 програм Університету акредитовано терміном на 5 років, при цьому 1 – із визначенням «зразкова». Водночас, зважаючи на результати обговорення, Вчена рада рекомендувала надалі вжити конкретних заходів задля вдосконалення процедур акредитації та розвитку освітніх програм.

З-поміж інших питань, щодо яких Вчена рада прийняла позитивні рішення, були – затвердження Порядку розрахунку середнього бала здобувачів вищої освіти в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Концепції реалізації принципів відкритої науки в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; схвалення інформації про роботу Постійної історико-меморіальної комісії Вченої ради; перейменування та реорганізація структурних підрозділів в Університеті; рекомендація кандидатур для участі у конкурсі  на здобуття премій НАН України для молодих учених і студентів ЗВО за кращі наукові роботи; затвердження описів і нових редакцій описів освітніх програм; ознайомлення з інформацією про нову редакцію Етичного кодексу університетської спільноти КНУ імені Тараса Шевченка тощо.

 

Вчений секретар                                                Світлана ДЯЧЕНКО