Інформація про роботу Вченої ради від 04 березня 2024 року

Березневе засідання Вченої ради Університету розпочалося із ушанування пам’яті ученого-українознавця і громадського діяча, доктора філологічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України Петра Петровича Кононенка.

Ректор Університету В.А. Бугров повідомив про рішення атестаційної колегії МОН України, відповідно до якого присвоєно вчене звання професора провідним науково-педагогічним працівникам Університету. Відтак ректор привітав із присвоєнням цього поважного звання і вручив атестати професора кафедри алгебри і комп’ютерної математики О.О. Безущак, професора кафедри слов’янської філології Н.Л. Білик, професора кафедри української мови та прикладної лінгвістики Н.П. Дарчук, професора кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Р.В. Поворознюк, професора кафедри фінансового права Н.М. Ковалко, професора кафедри трудового права та права соціального забезпечення С.В. Венедіктову, професора кафедри алгебри і комп’ютерної математики А.С. Олійнику, професора кафедри органічної хімії О.О. Григоренку.

Традиційно напередодні Шевченківських днів відбулося вручення дипломів лауреатам Премії імені Тараса Шевченка. Цьогоріч такої високої нагороди були удостоєні кращі науково-педагогічні працівники й аспіранти Університету: у номінації «Викладачам та науковим співробітникам за підручники та навчальні посібники» – Д.А. Безродний, доцент кафедри геофізики, та І.М. Безродна, доцент кафедри геофізики ННІ «Інститут геології»; Г.О. Чорноус,  професор кафедри економічної кібернетики, та І.О. Діденко, завідувач кафедри іноземних мов економічного факультету; у номінації «Викладачам, науковим співробітникам та іншим працівникам Університету за наукові праці, монографії» – А.О.Руккас, та доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету; О.Ф. Кашпур, заступник декана з навчально-методичної роботи факультету комп’ютерних наук та кібернетики; у номінації «Молодим ученим за наукові праці» – О.І.Юркова, науковий співробітник науково-дослідного відділу дослідження проблем психології Науково-дослідного управління військово-гуманітарних досліджень науково-дослідного центру Військового інституту, та С.О. Фесенко, асистент кафедри радіотехніки та радіоелектронних систем факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем; у номінації «Аспірантам за наукові праці» – О.С. Ляшук, аспірант 4 року навчання кафедри органічної хімії хімічного факультету.

Відповідно до наказу ректора за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців та плідну організаційну й науково-педагогічну діяльність Грамотою за успіхи у навчальній, науковій і виховній  роботі відзначені завідувач кафедри військово-гуманітарної підготовки Військового інституту С.П.Васильєв; директор ННЦ «Інститут біології та медицини» Л.І. Остапченко; завідувач кафедри супрамолекулярної хімії ННІ високих технологій С.В.Рябухін; завідувач кафедри економіки підприємства економічного факультету Г.М.Филюк; доцент кафедри фінансів О.Б. Яфінович; завідувач кафедри історії журналістики ННІ журналістики Н.С.Желіховська.

Виборний представник від Військового інституту, старший дослідник, підполковник В.М.Лоза від імені військовослужбовців, які боронять українську землю на лиманському напрямку, урочисто передав до Музею Університету прапор оперативно-тактичного угрупування військ «Лиман» та подякував усім за підтримку. Ректор Університету В.А. Бугров підкреслив, що для Університету це є великою честю, оскільки від початку повномасштабного вторгнення ВІ КНУ брав активну участь у захисті м. Києва, а також зауважив, що прапор поповнить експозицію Меморіалу пам’яті, створеного на пошану захисників і захисниць, зокрема і тих, хто навчався і служив у ВІ КНУ, адже  символізує жадобу університетської родини до перемоги.

Насамкінець урочистої частини голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 06 лютого до 04 березня, побажавши їм міцного здоров’я, натхнення і своєчасного здобуття бажаних результатів роботи.

Із науковою доповіддю «Психічне здоров’я українців – науковий пріоритет КНУ імені Тараса Шевченка» виступила директорка Інституту психіатрії І.Я.Пінчук. Після жвавого обговорення, до якого долучилися члени Вченої ради, було прийнято відповідне рішення, яке сприятиме підвищенню компетентності працівників Університету щодо психічного здоров’я  здобувачів освіти, допоможе забезпечити своєчасну належну підтримку представників університетської спільноти, які цього потребують, а також сфокусуватися на здійснення наукових досліджень, які у подальшому стануть цінним досвідом для європейських закладів.

Із доповіддю «Бренд-менеджмент та комунікації у діяльності КНУ імені Тараса Шевченка» виступила проректор з науково-педагогічної роботи (зв’язки з громадськістю) О.Л. Добржанська, яка підкреслила, що у сучасному світі бренд, репутація, імідж Університету є запорукою його конкурентоспроможності на ринку освітянських послуг, переваг у боротьбі за грантові програми і фінансування досліджень. Проректор наголосила, що репутація Університету як нематеріальний актив залежить від багатьох чинників і в сучасних умовах стає комплексним показником його діяльності, а також складником конкурентних переваг.

При цьому формування образу Університету, як зауважила доповідач, залежить від оперативного донесення позитивної інформації до всіх цільових аудиторій. Отож учасники освітнього процесу Університету (наукові й науково-педагогічні працівники, здобувачі) як невід’ємний складник формування іміджу ЗВО несуть моральну відповідальність за недотримання корпоративної етики та норм освітньої й наукової діяльності. Враховуючи необхідність злагоджених дій університетської спільноти, важливості інвестицій в матеріальні та інтелектуальні ресурси у формування, розвиток та просування університетського бренду, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

З-поміж інших питань, які Вчена рада розглянула на засіданні і щодо яких прийняла позитивне рішення, були – затвердження Положення про наукового керівника (консультанта) здобувачів ступеня доктора філософії та наукового ступеня доктора наук у КНУ імені Тараса Шевченка; ухвала Вченої ради «Про неухильне дотримання норм і принципів Етичного кодексу університетської спільноти в КНУ імені Тараса Шевченка»; звіту стипендіатки стипендії Кабміну України для молодих учених О.І. Кучерів; шаблонів сертифіката і свідоцтва про підвищення кваліфікації  Університету та технічних описів до них; описів і нових редакцій описів освітніх програм; рішення про видачу диплома здобувачу ступеня доктора філософії в Університеті та про зміну наукового керівника науково-дослідної роботи, що виконується на хімічному факультеті.

 

Вчений секретар                                                                  Світлана ДЯЧЕНКО