Інформація про роботу Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка 29 червня 2016 року

Інформація про роботу Вченої ради 29 червня 2016 року

Двадцять дев’ятого червня 2016 року о 10.00 відбулося останнє в поточному навчальному році засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На початку засідання ректор Університету Л.В. Губерський привітав і вручив Відзнаку Вченої ради Університету доктору технічних наук, професору, завідувачу кафедри моделювання факультету кібернетики Гаращенку Федору Георгійовичу, доктору фізико-математичних наук, професору кафедри нанофізики та наноелектроніки факультету рідіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Мелкову Геннадію Андрійовичу та доктору економічних наук, професору кафедри обліку та аудиту економічного факультету Швецю Віктору Григоровичу. Л.В. Губерський привітав також з присудженням наукового ступеня доктора наук і вручив диплом доктора психологічних наук Траверсе Тетяні Михайлівні. За багаторічну плідну роботу в галузі науки й освіти та видатні заслуги перед КНУ імені Тараса Шевченка і згідно з рішенням Вченої ради від 06.06.2016 року, ректор вручив посвідчення й пам’ятний знак «Заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» доктору юридичних наук, професору, завідувачу кафедри цивільного права юридичного факультету Наталії Семенівні Кузнєцовій та доктору хімічних наук, професору, завідувачу кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Миколі Семеновичу Слободянику. На завершення урочистої частини голова Вченої ради В.Ф. Цвих привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 07 по 29 червня, та побажав їм довгих років життя, миру, плідної праці на благо Університету і всіляких гараздів.

На розгляд членів Вченої ради на засіданні 29 червня були представлені кандидатури, рекомендовані кафедрами, зборами (конференціями) трудових колективів та вченими радами факультетів/ інститутів щодо обрання на посади завідувача кафедри та професора після проходження конкурсу в КНУ імені Тараса Шевченка в період з 25 квітня по 24 травня 2016 року. За результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила рекомендувати ректору Університету укласти контракти з 11 претендентами на посади завідувача кафедри, 7 особами та посади професора, 1 особою на посаду доцента підготовчого відділення для навчання іноземних громадян, 2 – на посади старшого викладача підготовчого відділення для навчання іноземних громадян та 6 особами на посади викладача підготовчого відділення для навчання іноземних громадян.

Голова Вченої ради В.Ф. Цвих представив на розгляд членів Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка пропозиції факультетів/ інститутів про визнання кращими викладачами Університету у 2015/2016 року. Вчена рада Університету схвалила і затвердила пропозиції, а також прийняла рішення про нагородження кращих викладачів КНУ імені Тараса Шевченка 2015/2016 навчального року дипломами на засіданні Вченої ради  Університету у вересні 2016 року.

Результати навчально-методичної роботи в Університеті протягом 2015/2016 н.р. висвітлив у доповіді «Навчальна робота в Університеті за 2015/2016 н.р.: якість освіти та шляхи її вдосконалення» проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров. Заслухавши та обговоривши виступ проректора, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Декан хімічного факультету Юліан Михайлович Воловенко та декан фізичного факультету Микола Володимирович Макарець виступили із клопотанням щодо присвоєння звання «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» керівнику лабораторії «Поліелектроліти, комплекси та матеріали», директору досліджень Інституту Шарля Садрона, Національного центру наукових досліджень (CNRS) м. Страсбург (Франція) Мішелю Равізо. З поданням вченої ради філософського факультету щодо присвоєння цієї високої нагороди професору теоретичної філософії факультету філософії, історії, культури та мистецтвознавства Університету м. Хельсінкі (Фінляндія) Габріелю Санду виступив також декан філософського факультету Анатолій Євгенович Конверський, а також директор інституту міжнародних відносин Валерій Володимирович Копійка виступив з поданням вченої ради ІМВ щодо присвоєння цього високого звання «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» президенту Ліберії Елен Джонсон-Серліф. Заслухавши та обговоривши вказані вище кандидатури, Вчена рада прийняла рішення про присвоєння звання «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» вищезазначеним кандидатурам.

Заслухавши та обговоривши доповідь першого проректора Олега Калениковича Закусила та голови Постійної комісії Вченої ради з питань організації навчального процесу Людмили Іванівни Остапченко «Про створення, перейменування та реорганізацію структурних підрозділів КНУ імені Тараса Шевченка» (реорганізацію служби інформатизації й реорганізацію АГЧ Університету, перейменування факультету кібернетики та реорганізацію структурних підрозділів на історичному й економічному факультетах), Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Про рекомендацію проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених КНУ імені Тараса Шевченка для участі у конкурсі МОН України доповів проректор з наукової роботи Віктор Семенович Мартинюк. Зважаючи на результати відкритого голосування (одноголосно), Вчена рада ухвалила рекомендувати на експертизу в МОН України проекти наукових робіт та науково-технічних розробок молодих учених, які розглянуті і підтримані Постійною комісією Вченої ради з питань організації наукової роботи.

На засіданні було розглянуто й ряд інших важливих питань, з яких прийнято відповідні рішення. Зокрема, підтримано подання щодо зміни керівника наукової теми, рекомендацію до друку електронного наукового видання «Текст і образ: актуальні проблеми мистецтва» і матеріалів випуску №1 (1) 2016р. наукового журналу «ScienceRise: Biological Science», а також затверджено іменні стипендії студентам Університету за результатами літньої сесії на 1 семестр 2016/2017 н.р.

Вчений секретар                                                                  С.І. Дяченко