Інформація про позачергове засідання Вченої ради від 29 червня

Наприкінці червня відбулося позачергове засідання Вченої ради задля розгляду принципово важливого для функціонування Університету питання – обрання на посади завідувача та професора кафедри після конкурсного відбору. На розширене засідання були запрошені також особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсному відборі на вказані вище посади, та виконали всі вимоги, які висування до претендентів.

Перед розглядом кадрових питань ректор Університету Володимир Бугров привітав із присвоєнням вченого звання і вручив атестати професора Едуарду Горбару, професору кафедри квантової теорії поля та космомікрофізики фізичного факультету; Олені Мазеповій, завідувачу кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу ННІ філології; Ігорю Самойленку, професору кафедри досліджень операцій факультету комп’ютерних наук та кібернетики. Окрім цього голова Вченої ради Леонід Губерський привітав члена Вченої ради, завідувача кафедри Костянтина Володимировича Мезенцева, з днем народження, побажавши йому міцного здоров’я, натхнення для майбутніх професійних звершень.

Перед розглядом кандидатур, які були попередньо розглянуті на засіданнях кафедри та конференцій (зборів)/вчених рад факультетів/ інститутів/ навчально-наукових інститутів, голова Вченої ради Університету Леонід Губерський повідомив присутнім про принципи конкурсного відбору, строки й умови його проведення. Ректор Університету Володимир Бугров нагадав присутнім на засіданні про те, що розгляду цього питання передувала довготривала робота – організація й проведення засідань кадрових комісій із представниками факультетів/інститутів/навчально-наукових інститутів, на яких були присутні декани/директори, їхні заступники, представники профспілкових організацій, гаранти освітніх програм. Під час таких засідань було підготовлене спільне рішення про якісні розвиток і зростання працівників Університету. Окрім цього ректор підкреслив, що КНУ імені Тараса Шевченка – єдиний ЗВО, який в нинішніх умовах проводить конкурси на заміщення вакантних посад НПП задля їхнього якісного зростання.

На підставі розгляду конкурсних документів кожного із претендентів на заміщення відповідної посади, отриманих відповідей від них і від деканів факультетів/директорів інститутів та за результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила обрати 5 претендентів на посади завідувача кафедри та 43 претенденти на посади професора відповідних факультетів/інститутів. Зважаючи на нормативно-правові акти, зокрема й локальні, спільне рішення під час засідання кадрових комісій з факультетами/ інститутами, які передували проведенню конкурсного відбору, та за результатами голосування Вчена рада Університету ухвалила не обирати одного претендента на посаду професора відповідної кафедри, а також не включати до бюлетеня для таємного голосування кандидатури вісьмох претендентів на посади професора відповідних факультетів/інститутів.

З поміж інших питань, які розглянуті і схвалені на засіданні Вченої ради Університету, були – видача дипломів здобувачам ступеня доктора філософії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; внесення змін до Правил прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2023 році; розгляд звернення Військового інституту щодо перейменування вулиці Софії Ковалевської у місті Києві; затвердження студентам Університету іменних стипендій за результатами літньої сесії на 1 семестр 2023/2024 навчального року; академічних стипендій імені державних діячів першого українського уряду.

 

 

Вчений секретар                                        Світлана ДЯЧЕНКО