Інформація про роботу Вченої ради від 08 травня 2023 року

 

На початку засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка ректор Університету В.А. Бугров привітав із присвоєнням вченого звання і вручив атестати професора кафедри загального мовознавства. Класичної філології та неоелліністики Світлані Павлівні Гриценко, професора кафедри економічної кібернетики Олені Володимирівні Баженовій та професора кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Денису Миколайовичу Русаку, побажавши їм натхнення для подальших професійних звершень.

Наприкінці урочистої частини голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 11 квітня по 08 травня, побажавши їм міцного здоров’я, добробуту та всіляких гараздів.

Розгляд основних питань розпочався із доповіді голови Постійної комісії Вченої ради, першого проректора В.В. Ільченка «Про завдання щодо покращення якості кадрового потенціалу КНУ імені Тараса Шевченка під час воєнного стану та у повоєнний період». Зокрема, було зауважено, що забезпечення належної якості освітнього процесу та збереження кадрового потенціалу Університету в умовах повномасштабної російської агресії, яка триває з 2014 року, є глобальним викликом в історії Університету, а завдання у сфері кадрової політики, що стоять перед Університетом, – доленосні для всього  трудового колективу.

Перший проректор підкреслив, що з початку збройної агресії російської федерації проти України в кадровій політиці Університету першочерговими для вирішення залишаються два ключові питання: забезпечення освітнього процесу та життєдіяльності Університету кадровим складом належної якості з урахуванням того факту, що значна кількість працівників (не лише викладачів) та здобувачів освіти були змушені евакуюватися з м. Києва та його передмість (Бородянка, Буча, Ірпінь тощо) до західних областей України та за межі країни; збереження висококваліфікованого колективу Університету, який складався десятиліттями.

Окрім цього увагу присутніх було зосереджено на подальших кроках, які мають на меті збереження та поліпшення кадрового потенціалу Університету: оголошенні конкурсів на заміщення відповідних вакантних посад науково-педагогічних працівників; погодженні умов переукладення контрактів з уже досвідченими викладачами; ухваленні рішень щодо залучення до науково-педагогічної роботи молодих викладачів на умовах строкових угод. За результатами обговорення та на підставі голосування Вчена рада одностайно прийняла відповідне рішення.

Заслухавши доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (зв’язки з громадськістю) О.Л. Добржанської «Про вшанування героїчної боротьби за Україну студентів, курсантів, працівників і випускників КНУ імені Тараса Шевченка задля збереження новітньої історії Університету», Вчена рада констатувала, що серед мужніх оборонців України у війні за незалежність та суверенітет, яка триває з 2014 року, є студенти, курсанти, працівники та випускники Університету. Вшанування їхнього героїзму, відданості та жертовності заради демократичної та суверенної України є одним із найпріоритетніших завдань Університету як провідного національного закладу вищої освіти. Відтак місія Університету – сприяти формуванню патріотичного та духовного розвитку здобувачів освіти, забезпечити можливості для трансферу цінностей українського народу між поколіннями.

На підставі системного аналізу ключових напрямів, у яких здійснюються заходи із вшанування героїзму студентів, курсантів, працівників і випускників Університету, та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 269-р від 30 березня 2023 р. «Про затвердження плану заходів із відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, на період 2023-2026 років», Вчена рада Університету одноголосно схвалила систему заходів задля продовження формування у своїх вихованців активної життєвої позиції, громадянських переконань, ідеалів та моральних цінностей, що видається можливим на засадах утвердження української національної ідентичності.

Також на своєму засіданні Вчена рада Університету затвердила Стратегію інтернаціоналізації Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представлену проректором з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) К.В. Смирновою. Зокрема, було відзначено, що вказаний документ базується на основних тенденціях та принципах вищої освіти, наукової діяльності, сфери передачі знань і технологій, міжнародних академічних обмінів; враховує основний зовнішньополітичний напрям, який відображається у “європеїзації” системи вищої освіти як процесу віддзеркалення конвергенції напрямів діяльності Університету з тенденціями розвитку закладів вищої освіти європейських країн.

Відтак у сучасних умовах боротьби України за національну ідентичність, свободу, демократичні цінності та достойне майбутнє серед спільноти народів об’єднаної Європи важливим напрямом діяльності Університету є спрямування його міжнародної діяльності на формування нової генерації громадян і професіоналів, які покликані відбудувати Україну та забезпечити її розвиток як потужної інноваційної держави.

Серед інших питань, щодо яких на засіданні Вченої ради були прийняті позитивні рішення, були –  схвалення інформації про роботу  Постійної комісії Вченої ради з питань міжнародного співробітництва та звіту про діяльність Державної організації «Відділення цільової підготовки Київського національного університету імені Тараса Шевченка»; затвердження нової редакції Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність Київського національного університету імені Тараса Шевченка, лімітів студентів  – отримувачів академічних стипендій КНУ імені Тараса Шевченка на І семестр  2023/2024 н.р., висновку комісії, утвореної для розгляду повідомлення Андрія Охрімовського щодо порушення процедури захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії; ліквідація Центру психіатрії та психологічної допомоги для дорослих і дітей та створення відділу з інфекційного контролю у структурі Університетської клініки; видача дипломів здобувачам ступеня доктора філософії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка тощо.

 

Вчений секретар                                            Світлана ДЯЧЕНКО