Інформація про роботу Вченої ради у січні 2023 року

Попри усі виклики, які постали перед КНУ імені Тараса Шевченка наприкінці минулого року, перше цьогорічне засідання Вченої ради розпочалося з приємностей: ректор Університету В.А. Бугров особисто вручив Подяку ректора за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в організаційну й науково-педагогічну діяльність завідувачці кафедри іноземних мов природничих факультетів ННІ філології Тетяні Володимирівні Пастушенко.

На продовження урочистої частини ректор Університету В.А. Бугров привітав із присвоєнням вченого звання професора та вручив атестати державного зразка науковим і науково-педагогічним працівникам десятьох структурних підрозділів КНУ імені Тараса Шевченка. Зокрема, відповідно до рішення Вченої ради Університету та атестаційної колегії МОН України, присвоєне вчене звання професора кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Олені Віталіївні Романенко; кафедри міжнародного бізнесу – Олені Анатоліївні Приятельчук; кафедри трудового права та права соціального забезпечення – Ользі Леонідівні Кучмі; кафедри порівняльного і європейського права – Вадиму Вікторовичу Попку; кафедри функціональних матеріалів – Оксані Петрівні Дмитренко; кафедри охоронної діяльності та безпеки – Миколі Андрійовичу Микитюку;  кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права – Олегу Анатолійовичу Заярному; кафедри кримінального процесу та криміналістики – Володимиру Олексійовичу Гринюку; кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки – Анатолію Олександровичу Маслову; кафедри економічної кібернетики – Андрію Володимировичу Ставицькому; кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь – Валентину Володимировичу Собчуку; кафедри загальної фізики – Олегу Ярославовичу Оліху; професора зі спеціальності 222 Медицина  – Ірині Яківні Пінчук.

Також перед розглядом основних питань голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 06 грудня 2023 року по 10 січня 2023 року, побажавши їм стійкості, міцного здоров’я та всіляких гараздів.

Розгляд основних питань розпочався із доповіді проректора з наукової роботи Ганни Миколаївни Толстанової щодо науково-дослідницької роботи в КНУ імені Тараса Шевченка: підсумки за 2022 рік і завдання на 2023 рік. Зокрема, було відзначено, що результати науково-дослідницької роботи за звітний період загалом задовільні. Попри суттєве скорочення в умовах воєнного стану кількості проєктів, що фінансуються за кошти спеціального фонду у 2022 році, та повний секвестр бюджету НФДУ Університет не втратив у звітному періоді своїх високих показників у міжнародній грантовій діяльності, продовжує утримувати лідерство серед ЗВО країни щодо виконання білатеральних проєктів, а портфоліо його здобутків було поповнено п’ятьма фаховими виданнями категорії «Б».

Проректор з наукової роботи підкреслила, що у 2023 році перед університетською наукою постає ще більше викликів, які мають бути заздалегідь передбачені та враховані, щоб у складних умовах воєнного часу і повоєнної відбудови залишатися дієздатною та йти на випередження потреб часу. На тлі значного підвищення запиту на ефективні наукові розробки у пріоритетних для економіки воєнного стану галузях, необхідно усвідомлювати об’єктивне зменшення фінансування науки із Державного бюджету та більш активно розвивати напрям міжнародної грантової діяльності, зокрема за допомогою наукових амбасадорів Університету, а також знаходити нові ефективні механізми/шляхи співпраці з бізнес-сектором. За результатами обговорення та на підставі одностайного голосування членів Вченої ради було прийнято відповідне рішення.

З-поміж інших питань, які були розглянуті на засіданні Вченої ради та щодо яких прийняті позитивні рішення, були – схвалення інформації про видачу дипломів здобувачам ступеня доктора філософії у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та інформації про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань організації освітнього процесу; затвердження іменних стипендій студентам Університету за результатами зимової сесії на 2 семестр 2023/2023 навчального року та академічних стипендій імені державних діячів першого українського уряду студентам Університету; визначення та затвердження на 2023 рік розміру Премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Тараса Шевченка тощо.

 

 

Вчений секретар                                                    Світлана ДЯЧЕНКО