Інформація про роботу Вченої ради від 03 жовтня 2022 року

Інформація про роботу Вченої ради від 03 жовтня 2022 року

03 жовтня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі – Університет), яке розпочалося з урочистостей. На початку засідання ректор Університету Володимир Бугров привітав і вручив Почесні грамоти та Подяки ректора працівникам Університету за багаторічну сумлінну працювагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців та видатні заслуги перед Університетом.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Вченої ради Леоніда Губерського про роботу Вченої ради у 2021/2022 н.р., Вчена рада констатувала, що минулий навчальний рік був надзвичайно складним для нашого колективу. Упродовж року ми боролися з підступним ковідом. 24 лютого 2022 року відбулося повномасштабне вторгнення військ російської федерації на територію України. Розпочалася тяжка кровопролитна боротьба нашого народу за відстоювання своєї свободи, незалежності і територіальної цілісності. За звітний період Вчена рада обговорювала і приймала рішення щодо важливих питань діяльності Університету, зокрема: організації освітньої діяльності, науково-дослідницької роботи, фінансово-господарської діяльності, кадрового потенціалу, міжнародної співпраці, рейтингових позицій і перспектив розвитку Університету, завдань колективу в умовах повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Заслухавши звіт, Вчена рада прийняла рішення вважати роботу упродовж 2021/2022 н.р. задовільною.

Голова Вченої ради Університету Леонід Губерський представив членам Вченої ради для затвердження проєкт Плану роботи Вченої ради на 2022-2023 н.р. й проєкт складу Постійних комісії Вченої ради та плану їхньої роботи. Після обговорення було прийнято рішення схвалити проєкти зазначених документів.

Після обговорення питання щодо присвоєння вчених звань Вчена рада Університету постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України щодо їх присвоєння 7 професорам, 7 доцентам і 2 старшим дослідникам, які рекомендовані факультетами/навчально-науковими інститутами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ректор Університету Володимир Бугров представив підготовлену проректором з науково-педагогічної роботи (зв’язки з громадськістю) Оленою Добржанською доповідь «Про розбудову безпечного освітнього середовища Університету під час російсько-української війни та у післявоєнний період», зазначивши, що війна змінила розуміння безпеки освітнього середовища. Заклади вищої освіти в Україні під час дії воєнного стану і тривалий час після завершення активних воєнних дій будуть змушені працювати в нових для здобувачів освіти і працівників Університету безпекових умовах. Ситуація ускладнюється черговим зростанням кількості випадків захворювань на COVID-19, викликаним коронавірусом SARS-CoV-2. Із початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Університет ні на день не припинив роботу. В умовах воєнного стану вдалося відновити освітній процес та завершити навчальний рік у встановлені терміни. Володимир Бугров ґрунтовно проаналізував матеріальне забезпечення Університету засобами для надання домедичної допомоги потерпілим та наголосив на важливості психологічних аспектів в освітній діяльності. Після жвавого обговорення Вчена рада прийняла відповідне рішення.

З-поміж інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – зарахування до докторантури на 2022–2024 н.р., затвердження Положення про забезпечення дотримання академічної доброчесності у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, рекомендація кандидатур для участі у конкурсі на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених та премій імені видатних учених НАН України тощо.

 

 

Вчений секретар                                                           Світлана ДЯЧЕНКО