Інформація про роботу Вченої ради 05 вересня 2022 року

П’ятого вересня відбулося перше у 2022/2023 навчальному році засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке розпочалося з урочистостей. На початку засідання ректор Університету В.А. Бугров привітав із присвоєнням вчених звань, відповідно до рішення атестаційної колегії МОН України, і вручив атестати професора науково-педагогічним працівникам Університету, зокрема завідувачці кафедри психодіагностики та клінічної психології Людмилі Францівні Крупельницькій, професору кафедри екологічного менеджменту та підприємництва економічного факультету Маргариті Михайлівні Бердар та завідувачу кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Сергію Івановичу Даниленку.

На продовження урочистої частини ректор В.А. Бугров також привітав і вручив науково-педагогічним працівникам заохочувальні відзнаки Університету.

Заслухавши й обговоривши доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) І.О. Степанець «Морально-психологічні аспекти інформаційної безпеки в умовах кризових ситуацій», Вчена рада прийняла відповідне рішення. Зокрема, було відзначено, що в сучасному світі виникає гостра потреба постійної готовності до впливу різноманітних форм маніпуляційного характеру, втілених в безпосередньому спілкуванні та в ЗМІ, під час виступів відомих політиків, правозахисників, культурних діячів й інших осіб. Актуальність теми «інформаційна безпека особистості» останнім часом підвищилася ще й у зв’язку із загарбницькими діями рф на території нашої держави. З огляду на зазначене, Університет має реагувати відповідним чином на подібні виклики і взяти посильну участь у боротьбі з цим негативним явищем.

Одним із питань, яке традиційно розглядається на першому засіданні Вченої ради у поточному навчальному році, стало обговорення проєкту Плану роботи Вченої ради на 2022/2023 н.р., складу Постійних комісій Вченої ради та плану їхньої роботи, які представив голова Вченої ради Л.В. Губерський. Після обговорення вказаних проєктів документів Вчена рада Університету прийняла рішення доопрацювати їх у разі потреби задля подальшого затвердження на засіданні Вченої ради у жовтні.

З-поміж інших питань, особливо значущих для повноцінного функціонування Університету та його іміджевої політики, щодо яких Вчена рада прийняла схвальні рішення, стали, – видача дипломів здобувачам ступеня доктора філософії; присвоєння звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» лауреату Філдсівської премії, завідувачу кафедри теорії чисел, професору  Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) Марині Вязовській; реорганізація структурних підрозділів в Інституті післядипломної освіти, затвердження звіту стипендіата Кабінету міністрів України для молодих учених тощо.

 

Вчений секретар                                         Світлана ДЯЧЕНКО