Інформація про роботу Вченої ради від 11 квітня 2022 року

11 квітня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка в режимі online.

На початку засідання члени Вченої ради вшанували пам’ять загиблих мирних українців і захисників хвилиною мовчання.

Основними питаннями порядку денного було схвалення «Звернення Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка щодо засудження воєнних злочинів російських окупаційних військ, вчинених проти мирного населення України» та «Звернення Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка щодо підтримки українських наукових установ та закладів освіти, що зазнали руйнації у ході воєнної агресії чи опинилися під окупацією російських військ», тексти яких зачитала проректорка з науково-педагогічної роботи (зв’язки з громадськістю) Олена Добржанська.

З доповіддю «Екологічні загрози на території України в умовах воєнного стану» виступили заступниця декана, професорка кафедри метеорології та кліматології географічного факультету Ольга Шевченко та директорка Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Університету Людмила Асламова. Науковиці детально розповіли про наслідки воєнних дій на стан забруднення повітря, впливу на екологію України та захоплення об’єктів радіаційної безпеки. Обговоривши доповідь, Вчена рада прийняла рішення узагальнити висновки й обговорення доповіді та оформити їх як наукове дослідження з метою оприлюднення та подальшого вивчення.

Серед інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – затвердження нової редакції Положення про організацію освітнього процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (зі змінами),  Порядку проходження документів, які подаються на здобуття ступеня доктора філософії у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, перейменування кафедр на фізичному факультеті.

 

 

Вчений секретар                                                Світлана ДЯЧЕНКО