Інформація про роботу Вченої ради від 14 березня 2022 року

14 березня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка в режимі online.

Через неможливість голови Вченої ради Леоніда Губерського бути присутнім на засіданні, головуючим на засіданні Вченої ради було обрано першого проректора Володимира Ільченка.

Основним питанням порядку денного було позбавлення звань почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктора Садовничого, ректора МДУ імені М. В. Ломоносова, та Юрія Золотова, академіка російської академії наук. Ректор Університету Володимир Бугров зазначив, що 24 лютого росія розпочала проти України активну фазу війни, яка триває уже вісім років. У російському суспільстві злочини армії рф проти українців отримує підтримку навіть у колах інтелектуалів, так званої «еліти». На загальних зборах російські Союз ректорів та Президія академії наук підтримали те, що росія називає «спеціальною військовою операцією» в Україні, підписавши відповідне звернення. Університетська спільнота зі свого боку робить усе можливе задля боротьби з ворогом і не може миритися з тим, що російські «інтелектуали» Віктор Садовничий та Юрій Золотов мають статус почесних докторів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адже вони підтримують політику і дії Володимира Путіна, спрямовані на масові вбивства українців. Після жвавого обговорення Вчена рада одноголосно ухвалила позбавити звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» Віктора Садовничого, ректора МДУ імені М.В. Ломоносова та Юрія Золотова, академіка російської академії наук.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада розглянула питання та прийняла відповідне рішення про відтермінування рішення Вченої ради від 07.02.2022 року (протокол №13) щодо рекомендації колективу авторів О.В. Томчука, О.І. Іванькова, А.В. Нагорного, Д.В. Соловйова на здобуття щорічної премії Президента України для молодих учених за роботу «Фізичні дослідження наномасштабної агрегації в рідинних системах медико-біологічного спрямування».

 

 

Вчений секретар                                              Світлана ДЯЧЕНКО