Інформація про роботу Вченої ради від 01 листопада 2021 року

01 листопада 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка в режимі online.

На початку засідання ректор Університету Володимир Бугров вручив Подяки ректора професору кафедри міжнародного приватного права ННІ міжнародних відносин Анатолію Довгерту, випускнику юридичного факультету Андрію Карнаухову, випускникам ІМВ Андрію Пилипенку та Олені Гладюк, які 7 років поспіль супроводжували справу про так зване «скіфське золото», а 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама постановив, що «кримські скарби» мають бути передані Україні. Це засвідчує високий професіоналізм, патріотичну позицію випускників і працівників Університету та є яскравим прикладом того, що КНУ імені Тараса Шевченка готує висококваліфікованих фахівців.

Ректор Університету Володимир Бугров привітав та вручив Почесну відзнаку Міністерства оборони України «За сприяння Збройним силам України» завідувачці кафедри кібербезпеки та захисту інформації факультету інформаційних технологій Наталії Луковій-Чуйко; Грамоту МОН України професору ННІ міжнародних відносин Сергію Білоцькому; Подяку МОН України доценту ННІ права Максиму Куцевичу.

Також ректор Університету Володимир Бугров вручив Подяки ректора за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, організаційну діяльність у сфері освіти та з нагоди особистого ювілею завідувачу кафедри стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Віктору Ставнюку, в.о. завідувача кафедри міжнародних комунікацій та комунікативних технологій ННІ міжнародних відносин Сергію Даниленку, завідувачу кафедри екології та зоології ННЦ «Інститут біології та медицини» Дмитру Лукашову.

Першим питанням порядку денного була наукова доповідь декана історичного факультету Івана Патриляка «Червоний корпус – історія будівництва». Вчена рада подякувала доповідачеві за ґрунтовно підготовлений матеріал і побажала натхнення й творчих успіхів на благо Університету.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада заслухала доповідь проректора з науково-педагогічної роботи Андрія Гожика  «Про результати акредитації освітніх програм Університету за усіма рівнями вищої освіти у 2020 – 2021 н.р.» й ухвалила відповідне  рішення.

Проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво)  Ксенія Смирнова виступила з доповіддю «Про досвід навчання іноземних студентів на факультетах/ у навчально-наукових інститутах Київського національного університету імені Тараса Шевченка». Після жвавого обговорення Вчена рада Університету прийняла відповідне рішення.

У своїй доповіді проректор з наукової роботи Ганна Толстанова повідомила присутнім про результати першого етапу конкурсного відбору МОН України проєктів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених у 2021 році, що виконуватимуться коштом видатків загального фонду державного бюджету у 2022 – 2024 роках, а також доповіла про видачу дипломів здобувачам ступеня доктора філософії, які захищали дисертаційні роботи в разових спеціалізованих вчених радах Національної академії державного управління при Президентові України.

Проректор з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) Інна Степанець представила на розгляд членам Вченої ради Концепцію розвитку гуманітарної політики в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на період 2021 – 2026 років. Після обговорення її було затверджено членами Вченої ради.

Під час засідання також було обговорено та затверджено Пам’ятку норм етичної поведінки для учасників освітнього процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, про яку доповів голова Постійної комісії Вченої ради В’ячеслав Мордвінцев.

З-поміж інших важливих питань, що розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою прийняті позитивні рішення, були – створення відділу супроводу програмного забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, реорганізація відділу по забезпеченню організації процесу закупівель шляхом приєднання до відділу матеріально-технічного забезпечення, укладання та супроводу договорів, обрання делегатів для участі у З’їзді представників юридичних закладів вищої освіти та наукових установ тощо.

 

 

Вчений секретар                                           Світлана ДЯЧЕНКО