Інформація про роботу Вченої ради від 07 червня 2021 року

Інформація про роботу Вченої ради від 07 червня 2021 року

У перший понеділок червня відбулося чергове засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка в залі засідань Вченої ради з дотриманням усіх карантинних норм.

На початку засідання ректор Університету В.А. Бугров привітав і вручив посвідчення та нагрудний знак «Василь Сухомлинський» вчителю математики УФМЛ В.В. Вишневському і Подяки прем’єр-міністра України співробітникам Інституту журналістики О.В. Гресько, М.В. Дешко, Л.П. Федорчук, І.В. Черемних, Ю.П. Єлісовенку за їхній вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти і науки, сумлінну працю та високий професіоналізм.

Насамкінець урочистої частини голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 18 травня по 07 червня 2021 року, побажавши їм міцного здоров’я, натхнення та нових перемог.

Розгляд кадрових питань розпочався із обрання на посади науково-педагогічних працівників після проходження конкурсу. Розглянувши інформацію про кандидатури претендентів, які взяли участь у конкурсі на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників, Вчена рада ухвалила обрати 1 особу на посаду завідувача кафедри, 29 – на посади професора відповідних кафедр окремих структурних підрозділів Університету, 1 – на посаду доцента підготовчого відділення, 2 – на посади викладача підготовчого відділення, 4 – на посади викладача кафедри фізичного виховання та спорту НСК. За результатами таємного голосування Вченою радою також було прийнято рішення переукласти контракт з 12 науково-педагогічними працівниками підготовчого відділення Університету.

Розгляд кадрових питань продовжився присвоєнням вчених звань. Після обговорення цього питання, Вчена рада Університету постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України щодо присвоєння вчених звань 8 професорам, 16 доцентам, 1 старшому досліднику, які рекомендовані факультетами/інститутами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вчена рада прийняла рішення підтримати подання Інституту міжнародних відносин і механіко-математичного факультету, а також рекомендацію Постійної комісії Вченої ради з кадрових питань, і присвоїти в цьому році звання «Заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» професору В.А. Вергуну та професору Ю.С. Мішурі.

Із доповіддю «Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил (за підсумками робочих поїздок до зони проведення операції Об’єднаних сил керівним складом Війського інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка)» виступив генерал-майор І.В. Толок.

Вчена рада заслухала доповідь проректора з наукової роботи Г.М. Толстанової «Про діяльність у сфері трансферу технологій у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка» і співдоповідь голови Постійної комісії Вченої ради з питань перспективного розвитку А.І. Ігнатюк й ухвалила відповідне  рішення.

З-поміж інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, були – рекомендація кандидатур на здобуття державних стипендій для видатних діячів науки, освіти, культури… (номінації «Наука» та «Освіта»), реорганізація структурних підрозділів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, внесення змін до Положення про звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка», позбавлення Олександра Лукашенка звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка», доцільність виконання проєкту «Інноваційні сонячні системи» («Innovative solar cells») за номером SPS G5853 тощо.

 

Вчений секретар                                      Світлана ДЯЧЕНКО