ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 18 СІЧНЯ 2016 РОКУ

Вісімнадцятого січня 2016 року відбулося засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на якому розглянуто і прийнято рішення з ряду важливих питань.

Перед початком виконання порядку денного члени Вченої ради вшанували хвилиною мовчання пам’ять доктора юридичних наук, професора кафедри історії права та держави юридичного факультету, народного депутата 7 скликання Олександра Оксеньтійовича Шевченка, який пішов з життя 15 січня 2016 року.

Президент Всеукраїнського студентського союзу «Студент за кордоном» Дмитро Вікторович Булаєв вручив подяки та висловив слова вдячності ректору Університету Л.В.Губерському, проректору з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) П.О.Беху, в.о. завідувача підготовчого відділення для навчання іноземних громадян О.С.Задорожній, директору Молодіжного центру культурно-естетичного виховання Університету Н.Є.Максименко за допомогу в проведені Першого міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв іноземних студентів в Україні «Мистецтво без кордонів», підтримку міжнародних проектів Всеукраїнського студентського союзу «Студент за кордоном» та підтримку іноземних студентів, які навчаються у ВНЗ України.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав з присвоєнням вченого звання професора та вручив атестат професора кафедри міжнародної інформації інституту міжнародних відносин доктору політичних наук Андрєєвій Ользі Миколаївні; атестат професора кафедри історії та стилістики української мови інституту філології доктору філологічних наук Гнатюк Лідії Павлівні; атестат професора кафедри теоретичної фізики фізичного факультету доктору фізико-математичних наук Макарцю Миколі Володимировичу; атестат професора кафедри кібербезпеки та захисту інформації Оксіюку Олександру Глібовичу; атестат професора кафедри адміністративного права юридичного факультету доктору юридичних наук Гриценку Івану Сергійовичу; атестат професора кафедри хімії високомолекулярних сполук хімічного факультету доктору хімічних наук Савченко Ірині Олександрівні.

Л.В.Губерський вручив також Почесну грамоту Вінницької обласної держадміністрації та облради студенту економічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Людвіку Іллі за активну громадянську позицію, утвердження принципів милосердя й гуманізму, безкорисливу допомогу бійцям, які в ході АТО у важких боях відстоюють незалежність і європейське майбутнє нашої держави.

Голова Вченої ради привітав членів Вченої ради, які святкували день народження у період з 22 грудня по 18 січня.

На засіданні Вченої ради було розглянуто кадрові питання про надання рекомендацій щодо укладення контрактів на посаду завідувача кафедри історії мистецтв, а також нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету після проходження конкурсу. Зважаючи на результати таємного голосування, Вчена рада ухвалила рекомендувати ректору КНУ імені Тараса Шевченка укласти контракт із двома кандидатурами на посади завідувача кафедр вищевказаного структурного підрозділу Університету.

З доповіддю «Про формування контингенту іноземних громадян на факультетах/ в інститутах КНУ імені Тараса Шевченка» виступив проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Петро Олексійович Бех. Відбулося жваве обговорення, після чого Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Заслухавши і обговоривши доповідь завідувача кафедри фізичного виховання та спорту Навчально-спортивного комплексу Університету Тетяни Іванівни Кочергіної «Стан і перспективи розвитку фізичного виховання та спорту в КНУ імені Тараса Шевченка», Вчена рада ухвалила прийняти ухвалу в цілому і подати її на затвердження ректору Університету.

На січневому засіданні Вченої ради традиційно було розглянуто питання щодо визначення розміру премій КНУ імені Тараса Шевченка на поточний, 2016 рік, зокрема, було прийнято рішення про встановлення розміру Премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Тараса Шевченка, преміальних виплат переможцям міжнародних і всеукраїнських олімпіад, а також мінімального розміру іменних стипендій Вченої ради.

Серед інших важливих питань, розглянутих на цьому засіданні, – затвердження звітів стипендіатів Верховної Ради України 2015 року, висунення наукових праць на здобуття щорічних премій Президента України для молодих учених, рекомендація кандидатур на здобуття стипендії Президента України видатним діячам освіти і науки (номінація «Освіта»), про зміну підпорядкування Центру українознавства філософського факультету тощо.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       18  січня  2016   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Двадцять першого грудня 2015 року відбулося засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на якому розглянуто і прийнято рішення з ряду важливих питань.

Перший проректор Олег Каленикович Закусило нагадав, що у п’ятницю був проведений Перший Громадянський форум «Відчуття єдиної університетської родини», на якому декани факультетів та директори інститутів мали можливість заявити про потреби свого структурного підрозділу та власне бачення розвитку Університету. Однак, як зауважив О.К. Закусило, на цьому форумі не були присутніми декани природничих факультетів. Перший проректор висловив сподівання, що в подальшому керівництву вищевказаних факультетів/ інститутів вдасться надолужити прогаяне. Адже наступний форум планується провести через два роки.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав та вручив Відзнаку Вченої ради доктору біологічних наук, професору ННЦ «Інститут біології» Т.В. Береговій.

Традиційно голова Вченої ради В.Ф. Цвих привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 17 листопада по 21 грудня, побажавши їм здоров’я, довгих років життя та творчих успіхів на благо Університету.

На розгляд членів Вченої ради на засіданні 21 грудня були представлені кандидатури, рекомендовані кафедрою фізичного виховання та спорту Навчально-спортивного комплексу КНУ імені Тараса Шевченка, щодо укладення контрактів на наступний термін на посади старшого викладача та викладача кафедри фізичного виховання та спорту Університету. За результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила рекомендувати ректору Київського національного Університету імені Тараса Шевченка укласти контракти з 2 особами на вищезазначені посади.

Після обговорення кандидатур щодо присвоєння вчених звань, Вчена рада постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України про присудження вчених звань 5 професорам, 8 доцентам та 4 старшим науковим співробітникам, рекомендованим факультетами/ інститутами КНУ імені Тараса Шевченка.

Проректор з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) Ігор Олексійович Лютий доповів про проект кошторису Університету на 2016 рік. Співдоповідачем виступив голова Постійної бюджетно-фінансової комісії Вченої ради Віктор Дмитрович Базилевич. Заслухавши і обговоривши проект кошторису, Вчена рада подякувала доповідачам за представлені матеріали, взяла за основу вищезазначений матеріал, схваливши основні підходи і напрями фінансування Університету та його структурні підрозділи на наступний рік.

Заслухавши і обговоривши доповідь голови тимчасової комісії Ігоря Олексійовича Анісімова «Інститут високих технологій: досягнення, проблеми, перспективи розвитку», а також співдоповідь виконуючого обов’язки директора інституту високих технологій Володимира Васильовича Ільченка, Вчена рада ухвалила подякувати доповідачам за ґрунтовно підготовлені матеріали, доопрацювати ухвалу і подати її на затвердження ректору Університету.

Окрім того, Вчена рада рекомендувала кандидатури молодих учених та студентів ВНЗ, про які доповів голова Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи Федір Георгійович Гаращенко, на здобуття премій НАН України за кращі наукові роботи; кандидатури аспірантів Університету для призначення академічної стипендії Президента України (2 стипендії), Кабінету Міністрів України (1 стипендія) та імені М.С. Грушевського(3 стипендії).

Також Вчена рада заслухала інформацію про підготовку локальних нормативно-правових актів Університету. Відбулося жваве обговорення проекту Положення про постійні та тимчасові комісії Вченої ради, після чого Вчена рада ухвалила взяти вищезазначений документ за основу, доопрацювати його окремі розділи та підготувати для затвердження на одному із наступних засідань.

Серед інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – затвердження паспортів спеціалізацій, які були рекомендовані Науково-методичною радою Університету, та підтримка створення збірника «Українознавчий альманах» на філософському факультеті, затвердження акредитаційних справ, підготовлених Коледжем геологорозвідувальних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В кінці засідання голова Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка привітав присутніх із прийдешніми новорічними і різдвяними святами і побажав миру, злагоди і міцного здоров’я.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       22  грудня  2015   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 16 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ

Шістнадцятого листопада 2015 року о 10.00 відбулося позачергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на якому було розглянуто і прийнято рішення з низки важливих питань.

Перед початком виконання порядку денного члени Вченої ради вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв шести терактів, які сталися у Парижі ввечері 13 листопада.

Голова Вченої ради В.Ф. Цвих привітав також членів Вченої ради, які святкували дні народження у період між засіданнями 03 листопада і 16 листопада.

Одним із основних питань, яке розглядалось на засіданні, було обрання претендентів на посади деканів економічного та юридичного факультетів. Зважаючи на рішення зборів (конференцій) трудових колективів вищевказаних факультетів КНУ імені Тараса Шевченка, рекомендації адміністрації Університету, із програмами розвитку факультетів виступили претенденти на посади Віктор Дмитрович Базилевич та Іван Сергій Гриценко. Після виступів було жваве обговорення кожної з кандидатур. Відповідно до результатів таємного голосування і згідно з рішенням Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка (протокол № 5 від 16 листопада 2015 р.), деканом економічного факультету обрано доктора економічних наук, професора Віктора Дмитровича Базилевича, деканом юридичного факультету – доктора юридичних наук, професора Івана Сергійовича Гриценка.

Тимчасово виконуючий обов’язки проректора з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров представив на розгляд членів Вченої ради змінені та доповнені Правила прийому до КНУ імені Тараса Шевченка. Відбулося обговорення. Зважаючи на результати відкритого голосування (одноголосно), Вчена рада затвердила Правила прийому до Університету.

Голова Постійної правничої комісії Вченої ради І.С. Гриценко доповів про роботу вищевказаної комісії щодо перезатвердження проектів положень Вченої ради, які регламентують роботу колегіального органу Університету. Після обговорення Вчена рада постановила взяти проекти положень за основу, доручити їх доопрацювання Постійній правничій комісії разом з іншими профільними комісіями Вченої ради та представити для затвердження на одному із наступних засідань Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка.

Наприкінці засідання також було розглянуто і прийнято рішення з ряду важливих питань, зокрема створення загальноуніверситетського Центру з надання допомоги у сфері національного та міжнародного права.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       18  листопада  2015   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 02 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ

Другого листопада 2015 року о 10.00 відбулося засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на якому було розглянуто і прийнято рішення з багатьох важливих питань.

Перед початком виконання порядку денного члени Вченої ради вшанували хвилиною мовчання пам’ять знаних науковців: доктора біологічних наук, професора кафедри біохімії ННЦ «Інститут біології», голови Ради ветеранів війни і праці КНУ імені Тараса Шевченка Цудзевича Бориса Олександровича та доктора юридичних наук, професора кафедри фінансового права юридичного факультету, колишнього члена Вченої ради Воронової Лідії Костянтинівни.

Голова Вченої ради Володимир Федорович Цвих нагадав членам Вченої ради, що 19 жовтня 2015 року відбулися вибори ректора КНУ імені Тараса Шевченка. Вдруге в історії Київського університету ректора не призначали — його обирала університетська громада. У виборах взяли участь 3 054 особи, що становить 80,4% від загальної кількості виборців Університету. Усього було заявлено 6 претендентів на цю посаду. Беззаперечну перемогу здобув доктор філософських наук, професор, академік НАН України, НАПН України, Герой України Леонід Васильович Губерський. За нього віддали свої голоси 2 171 особа, що становить 71,1% від загальної кількості виборців. Члени Вченої ради привітали Леоніда Васильовича з перемогою і побажали сили, наснаги, доброго здоров’я й успіхів у роботі на благо Університету. Керівники багатьох європейських університетів відгукнулися на цю подію й долучилися до привітань Леоніда Васильовича. Зокрема, ректор Університету міста Констанц, професор Ульріх Рюдігер звернувся з найкращими побажаннями та висловив сподівання про плідну співпрацю Університету міста Констанц і КНУ імені Тараса Шевченка.

Володимир Федорович Цвих виступив зі зверненням про недопустиму поведінку окремих претендентів на посаду ректора та студентів філософського факультету, які в період передвиборчої кампанії розповсюджували недостовірну інформацію про мікроклімат і роботу КНУ імені Тараса Шевченка.

Після обговорення кандидатур щодо присвоєння вчених звань, Вчена рада постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України про присудження вчених звань 4 професорам, 15 доцентам та 4 старшим науковим співробітникам, рекомендованим факультетами/ інститутами КНУ імені Тараса Шевченка.

Члени Вченої ради заслухали цікаву наукову доповідь професора кафедри новітньої історії України історичного факультету Григорія Петровича Савченка «Архітектори батько і син Беретті та Київ».

Після обговорення змін до Положення про прийом на навчання за освітнім рівнем «магістр», які представив на розгляд членів Вченої ради проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров, Вчена рада схвалила зміни і прийняла рішення використовувати Варіант 1 графіка вступної кампанії до магістратури в 2016 році.

Начальник науково-дослідної частини Ярослав Васильович Лавренюк доповів про підсумки прийому до докторантури, аспірантури, ад’юнктури у 2015 році. Після обговорення доповіді було підтримано ряд пропозицій, які зафіксовані у пунктах ухвали Вченої ради «Підсумки прийому до докторантури, аспірантури, ад’юнктури у 2015 році».

Голова Постійної комісії Вченої ради Олег Каленикович Закусило доповів, що Постійна комісія з кадрових питань розглянула і підтримала подання ННЦ «Інститут біології» щодо нагородження Відзнакою Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка доктора біологічних наук, професора Т.В.Берегової. Вчена рада одноголосно затвердила зазначене вище рішення кадрової комісії. Постійна комісія з кадрових питань також розглянула і підтримала подання економічного факультету щодо присудження цієї високої нагороди професору Сандерлендського університету (Велика Британія) Альфредо Москардіні.

Заслухавши доповідь голови Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи Федора Георгійовича Гаращенка, Вчена рада рекомендувала до участі у конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки два цикли підручників: за напрямом «Біологія» (ННЦ «Інститут біології») – доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри цитології, гістології та біології розвитку Дзержинського Миколи Едуардовича, доктора біологічних наук, професора Островської Галини Віталіївни, кандидата біологічних наук, доцента Скрипник Наталії В’ячеславівни, кандидата біологічних наук, доцента Гарматіної Софії Михайлівни, кандидата біологічних наук, доцента Пазюк Любові Михайлівни, кандидата біологічних наук, доцента Варенюка Ігоря Миколайовича, кандидата біологічних наук, доцента Пустовалова Андрія Сергійовича, кандидата біологічних наук, доцента Вороніної Олени Костянтинівни, кандидата біологічних наук, асистента Бузинської Наталії Олександрівни; та за напрямом «Інформаційні системи і технології в економіці» – доктора економічних наук, професора Плескач Валентини Леонідівни (факультет інформаційних технологій) і доктора економічних наук, доцента Затонацької Тетяни Георгіївни (економічний факультет). Членами Вченої ради було також підтримано рішення про рекомендацію кандидатур для призначення державної стипендії Президента України в номінації «Наука» видатним діячам науки, освіти та культури (в номінації «Наука») ветеранам праці Університету – Бєлобородовій Олені Арсентіївні та Мельнику Павлу Вікентійовичу.

Новообраний голова Ради ветеранів війни і праці КНУ імені Тараса Шевченка Федір Михайлович Кирилюк звернувся до членів Вченої ради із пропозицією обговорити Указ Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 рр.» і сконцентрувати всю увагу громадськості над питанням поважного ставлення до набутих цінностей Університету й університетської спільноти. Також голова Ради ветеранів звернувся до всієї громади Університету підтримати та взяти участь у створенні реабілітаційного центру для учасників і ветеранів АТО і членів їх сімей.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       02  листопада  2015   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 05 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ

П’ятого жовтня 2015 року о 10.00 відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На початку засідання відбулося урочисте вручення нагород. Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні, Його високоповажність, пан Фабріціо Романо вручив Орден Зірки Італії (ступінь «Офіцер») проректору з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Петру Олексійовичу Беху. Пан Фабріціо Романо підкреслив, що ця урядова нагорода вручається іноземним громадянам за визначні заслуги у розвитку духовних і культурних зв’язків між Італією та Україною на міжнародному рівні.

В.о. ректора Олег Каленикович Закусило вручив Відзнаку Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка доктору біологічних наук, професору ННЦ «Інститут біології», академіку НАНУ, академіку АН ВШ України, Бойку Анатолію Леонідовичу.

За сумлінну багаторічну роботу в галузі освіти і науки, Вчена рада Київського національного університету імені Тараса Шевченка прийняла рішення нагородити і вручити Відзнаку Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка кандидату географічних наук, директору інституту післядипломної освіти Пересєкіну Валерію Миколайовичу. Почесну місію виконав в.о. ректора Олег Каленикович Закусило.

Голова Вченої ради Університету В.Ф. Цвих привітав членів Вченої ради, які святкували свої дні народження із 8 вересня по 5 жовтня, та побажав їм довгих років життя, миру, натхнення, плідної праці на благо Університету та всіляких гараздів.

На розгляд членів Вченої ради на засіданні 5 жовтня були представлені кандидатури, рекомендовані кафедрами та вченими радами факультетів/ інститутів щодо обрання на посади завідувача кафедри після проходження конкурсу в КНУ імені Тараса Шевченка. За результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила рекомендувати ректору Київського національного Університету імені Тараса Шевченка укласти контракти з 6 особами на вищезазначені посади.

Члени Вченої ради Університету підтримали рекомендацію вчених рад факультетів/ інститутів щодо присвоєння вчених звань.

На засіданні було заслухано і обговорено інформацію про роботу Вченої ради у 2014/2015 навчальному році. Члени Вченої ради одноголосно затвердили План роботи Вченої ради на 2015/2016 н.р., представлений Володимиром Федоровичем Цвихом, а також оновлені склади і плани роботи постійних комісій Вченої ради Університету.

Начальник Науково-дослідної частини КНУ імені Тараса Шевченка Ярослав Васильович Лавренюк доповів про підсумки зарахування до докторантури Університету на 2015–2018 навчальні роки. Після обговорення кожної з рекомендованих кандидатур Вченою радою були прийняті відповідні рішення.

На обговорення Вченою радою було поставлене питання про затвердження Положення про науково-дослідну частину КНУ імені Тараса Шевченка. Після обговорення було прийняте рішення взяти запропоноване Положення за основу, доопрацювати з урахуванням висловлених членами Вченої ради пропозицій та затвердити на одному із наступних засідань Вченої ради.

Із доповіддю про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи виступив Федір Георгійович Гаращенко. Голова Постійної комісії зазначив, що за звітний період Постійною комісією були опрацьовані та розглянуті питання щодо підтримки, рекомендації або висунення від КНУ імені Тараса Шевченка кандидатур на премії, стипендії і гранти пов’язані із викладацькою діяльністю чи науково-дослідною роботою. Також на засіданнях Постійної комісії обговорювались найбільш важливі напрямки науково-дослідницької роботи Університету.

На розгляд Вченої ради головою Постійної комісії був запропонований список наукових робіт на здобуття премій імені видатних учених. Вчена рада затвердила список одноголосно.

Серед інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – рекомендація до поширення через мережу Інтернет електронного наукового журналу «Європейські історичні студії» (доповідач – декан історичного факультету Іван Казимирович Патриляк) та затвердження переліку освітніх програм, укладений відповідно до переліку спеціальностей (доповідач – проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров).

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       08  жовтня  2015   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 07 ВЕРЕСНЯ 2015 РОКУ

Сьомого вересня 2015 року о 10.00 відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав і вручив дипломи й пам’ятні медалі «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» професору, доктору філології, відомому і авторитетному славісту, літературознавцю та культурологу Німеччини Вальтеру Кошмалю, який очолює кафедру історії слов’янської літератури й освітній центр «Європеум» Регенсбурзького університету, на якій здійснюється підготовка магістрів за програмою «Східно-західні студії», а також директору Головної астрономічної обсерваторії НАНУ, президенту Української астрономічної асоціації, члену Міжнародної і Європейської астрономічних спілок, іноземному члену Польської академії наук, академіку Міжнародної академії астронавтики Ярославу Степановичу Яцківу.

За багаторічну плідну роботу в галузі науки й освіти та видатні заслуги перед КНУ імені Тараса Шевченка і згідно з рішенням Вченої ради від 08.06.2015 р., ректор вручив посвідчення й пам’ятний знак «Заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» професору, завідувачу кафедри біохімії, директору інституту ННЦ «Інститут біології» Людмилі Іванівні Остапченко та професору, завідувачу кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень факультету кібернетики Олександру Григоровичу Наконечному.

Л.В.Губерський вручив також атестат професора професору кафедри історії та стилістики української мови інституту філології Оксані Іванівні Ніці.

На підставі рішення Вченої ради від 18.06.2015 р. і наказу ректора від 01.07.2015 р., за високі досягнення у навчально-виховній та науково-методичній роботі дипломи «Кращий викладач року» були вручені науково-педагогічним працівникам факультетів/ інститутів, визнаним найкращими у 2014/2015 навчальному році: Дмитру Володимировичу Лукашову – доктору біологічних наук, завідувачу кафедри екології та охорони навколишнього середовища ННЦ «Інститут біології»; Андрію Євгеновичу Мазку – асистенту кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології»; Анатолію Анатолійовичу Балдецькому – старшому викладачу – начальнику фізичної підготовки і спорту кафедри загальновійськових дисциплін факультету фінансів і права, підполковнику військового інституту; Валерію Зіновійовичу Лозовському – доктору фізико-математичних наук, професору, завідувачу кафедри теоретичних основ високих технологій інституту високих технологій; Олександру Яремовичу Гояну – доктору філологічних наук, професору, завідувачу кафедри телебачення та радіомовлення інституту журналістики; Валентині Петрівні Мазуренко – кандидату економічних наук, професору кафедри міжнародного бізнесу інституту міжнародних відносин; Тарасу Миколайовичу Бульбі – кандидату юридичних наук, тимчасово виконуючому обов’язки завідувача спеціальної кафедри №2, підполковнику інституту Управління державної охорони; Тетяні Володимирівні Пастушенко – кандидату філологічних наук, доценту кафедри іноземних мов природничих факультетів інституту філології; Сергію Івановичу Сніжку – доктору географічних наук, професору, завідувачу кафедри метеорології та кліматології географічного факультету; Станіславу Яковичу Боринцю – кандидату економічних наук, професору кафедри фінансів економічного факультету; Ользі Миколаївні Супрун – кандидату фізико-математичних наук, доценту кафедри програмування та комп’ютерних технологій факультету інформаційних технологій; Валерію Петровичу Капелюшному – доктору історичних наук, професору, завідувачу кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету; Тетяні Олександрівні Карнаух – кандидату фізико-математичних наук, доценту кафедри теоретичної кібернетики факультету кібернетики; Олександру Миколайовичу Станжицькому – доктору фізико-математичних наук, професору, завідувачу кафедри загальної математики механіко-математичного факультету; Ганні Кирилівні Юрчинській – кандидату психологічних наук, доценту кафедри загальної психології факультету психології; Євгену Миколайовичу Смирнову – кандидату фізико-математичних наук, доценту кафедри квантової радіофізики факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем; Аллі Олександрівні Петренко-Лисак – кандидату соціологічних наук, доценту кафедри галузевої соціології факультету соціології; Сергію Вікторовичу Кондратенку – доктору фізико-математичних наук, доцент кафедри оптики фізичного факультету; Олені Юріївні Щербині – доктору філософських наук, доценту кафедри логіки філософського факультету; Тетяні Григорівні Єжовій – кандидату хімічних наук, доценту кафедри хімії високомолекулярних сполук хімічного факультету; Тетяні Олександрівні Коваленко – доктору юридичних наук, доценту кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету; Анатолію Миколайовичу Федоренку – старшому викладачу кафедри фізичного виховання та спорту, майстру спорту з легкої атлетики, чемпіону України з кросу.

Голова Вченої ради Університету В.Ф. Цвих привітав усіх членів Вченої ради, які святкували свої дні народження з 19 червня по 7 вересня, та побажав їм плідної праці на благо Університету, довгих років і всіляких гараздів.

На засіданні Вченої ради на розгляд її членів було представлено кандидатури, рекомендовані кафедрами та вченими радами факультетів/ інститутів щодо обрання на посади завідувача кафедри і професора після проходження конкурсу в КНУ імені Тараса Шевченка. За результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила рекомендувати Л.В.Губерському укласти контракти з 22 особами на посади завідувачів кафедр і на посади професорів.

Про результати вступної кампанії 2015 року і завдання щодо організації та забезпечення прийому на 2016 рік доповіли в.о. відповідального секретаря Приймальної комісії А.П.Креневич і проректор з науково-педагогічної роботи В.А. Бугров. Зокрема, було зазначено, що вступна кампанія відбулась організовано й успішно. При прийомі заяв від вступників, проведенні вступних випробувань (у випадках, передбачених Правилами прийому) та зарахуванні на навчання до КНУ імені Тараса Шевченка було забезпечено режим відкритості й прозорості, чітку роботу секретаріатів відбіркових комісій факультетів і інститутів, юридичної служби секретаріату Приймальної комісії Університету. При зарахуванні на навчання за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями план державного замовлення виконано у повному обсязі. Усього зараховано на навчання на місця державного замовлення за програмою «магістр» – 1 776, за програмою «спеціаліст» – 33, за програмою «бакалавр» – 2 871, за програмою «молодший спеціаліст» – 218 осіб. Значну кількість абітурієнтів зараховано на навчання понад план державного замовлення за кошти юридичних і фізичних осіб: за програмою «магістр» – 791, за програмою «спеціаліст» – 89, за програмою «бакалавр» – 1 283, за програмою «молодший спеціаліст» – 63. Продовжується прийом на навчання іноземних громадян. Заслухавши і обговоривши доповідь, Вчена рада прийняла відповідну ухвалу.

Перший проректор Університету Олег Каленикович Закусило виніс на попереднє обговорення проект Плану роботи Вченої ради на 2014/2015 навчальний рік і проект оновленого складу постійних комісій Вченої ради, затвердження яких відбудеться на жовтневому засіданні Вченої ради.

Серед інших важливих питань, розглянутих на цьому засіданні, –затвердження кандидатур для участі у конкурсі наукових проектів щодо призначення щорічних грантів Президента України доктора наук (до 45 років) для здійснення наукових досліджень; звітів стипендіатів Кабінету Міністрів України, зміни до умов зарахування усіх науково-педагогічних працівників на відповідні посади.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       09  вересня  2015   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ 27 СЕРПНЯ 2015 РОКУ

Двадцять сьомого серпня 2015 року о 10.00 відбулося позачергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав усіх присутніх з початком навчального року, подякував членам Вченої ради за їх роботу в минулому навчальному році і побажав добра, здоров’я, миру, успіхів та плідної праці на благо Університету в подальшому.

Відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту» і Статуту Університету, члени Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка заслухали і обговорили інформацію начальника юридичного відділу Ірини Володимирівни Саленко щодо обрання голови Вченої ради Університету. Було проведене таємне голосування. Головою Вченої ради Університету обрано Цвиха Володимира Федоровича.

На цьому ж засіданні членам Вченої ради Ірина Володимирівна Саленко представила Повноваження Вченої ради Університету, що передаються вченим радам факультетів/ інститутів. За результатами таємного голосування список повноважень прийнятий вцілому.

Також на засіданні Вченої ради були розглянуті й прийняті рішення з ряду інших важливих питань.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       27  серпня  2015   року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ВЧЕНОЇ РАДИ 18 ЧЕРВНЯ 2015 РОКУ

Вісімнадцятого червня 2015 року о 10.00 відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На початку засідання голова Вченої ради Л.В.Губерський вручив Почесну грамоту КНУ імені Тараса Шевченка декану хімічного факультету, доктору хімічних наук, професору Воловенку Юліану Михайловичу за особливо видатні заслуги перед Університетом та Подяки за активну особисту участь у волонтерській діяльності Боярській Л.В., доценту кафедри історії журналістики інституту журналістики; Данильченко О.Ю., асистенту кафедри історії української літератури та шевченкознавства інституту філології, директору Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства; Івановській О.П., професору, завідувачу кафедри фольклористики інституту філології; Коваленко А.Б., професору, завідувачу кафедри соціальної психології факультету психології; Наумовській О.В., доценту кафедри фольклористики інституту філології; Школьній О.Д., доценту кафедри історії журналістики інституту журналістики, та студентам Абдуллаєвій Д.В., Ісаєвій М.С., Курінній А.В., Міфтахову Б.Г., Нестеровій Г.А., Савенко О.А., Сидоровій Д.М., Сидоровій К.М., Степанець І.О., Тарановій К.М., Устиянському Б.В..

Л.В. Губерський традиційно привітав членів Вченої ради, які святкували свої дні народження у період з 9 по 18 червня.

На засіданні Вченої ради було представлено на розгляд членів Вченої ради кандидатури, рекомендовані кафедрами та вченими радами факультетів/ інститутів щодо обрання на посади. За результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила рекомендувати Л.В.Губерському укласти контракти з особами на посади завідувачів кафедрами і на посади професорів.

Л.В.Губерський представив на розгляд членів Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка пропозиції факультетів/інститутів про визнання кращими викладачами Університету у 2014/2015 навчальному році. Вчена рада Університету схвалила і затвердила пропозиції, а також прийняла рішення про нагородження кращих викладачів КНУ імені Тараса Шевченка 2014/2015 навчального року дипломами на засіданні Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка у вересні 2015 року.

Результати навчально-методичної роботи в Університеті протягом 2014/2015 н.р. висвітлив у доповіді «Аналіз навчальної роботи в Університеті за 2014/2015 н.р.: якість освіти та шляхи її вдосконалення» проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров. Заслухавши та обговоривши виступ проректора, Вчена рада прийняла відповідну ухвалу.

З пропозицією про присвоєння звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» Ярославу Степановичу Яцківу, члену Президії НАНУ, президенту Української астрономічної асоціації, члену Міжнародної і Європейської астрономічних спілок та академіку Міжнародної академії астронавтики, виступив декан фізичного факультету Микола Володимирович Макарець. Вчена рада підтримала та схвалила пропозицію фізичного факультету.

З інформацією про виконання ухвали Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка від 06.10.2014 р. «Хімічний факультет: досягнення, проблеми, перспективи розвитку» виступила голова Постійної комісії Вченої ради Людмила Іванівна Остапченко. За звітний період більшість пунктів ухвали Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка були виконані. Вчена рада Університету ухвалила: 1) подякувати голові та членам комісії за виконану роботу; 2) зняти ухвалу з контролю Вченої ради Університету.

На засіданні було розглянуто й ряд інших важливих питань, з яких прийнято відповідні рішення. Зокрема, голова Постійної комісії Вченої ради з питань організації навчального процесу Людмила Іванівна Остапченко доповіла про роботу комісії над пропозицією вченої ради інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка щодо створення Центру індонезійської мови та літератури. Заслухавши та обговоривши доповідь Л.І.Остапченко, Вчена рада прийняла відповідне рішення. Також на розгляд членів Вченої ради Університету проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров запропонував прогнозовані кандидатури студентів на призначення іменних стипендій на І семестр 2015/2016 н.р.. Вчена рада одноголосно прийняла відповідне рішення.

Вчений секретар Вченої ради            С.І. Дяченко                       18  червня  2015   року