Інформація про роботу Вченої ради 15 січня 2018 року

П’ятнадцятого січня 2018 року о 10.00 у 329 аудиторії Головного корпусу відбулося розширене засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на яке були запрошені заступники деканів факультетів/ директорів інститутів з наукової роботи, завідувачі кафедр КНУ імені Тараса Шевченка. З доповіддю «Про підсумки науково-дослідницької роботи в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у 2017 році та завдання щодо підвищення її ефективності» виступив проректор з наукової роботи Віктор Семенович Мартинюк. Після жвавого обговорення, до якого долучилися не лише дійсні члени Вченої ради Університету, але й запрошені на засідання співробітники Університету, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

З одним із важливих питань для збереження лідерських позицій Університету серед інших ВНЗ «Про середньостроковий прогноз прийому на навчання до КНУ імені Тараса Шевченка за ОКР “Молодший спеціаліст”, ОР “Бакалавр” і ОР “Магістр”» виступив голова Постійної комісії Вченої ради з питань перспективного розвитку Володимир Васильович Ільченко. Доповідач зауважив, що попри певні труднощі, пов’язані із динамічними соціальними процесами, які суттєво впливають на ринок освітніх послуг, необхідно зробити найбільш точний прогноз щодо прийому абітурієнтів влітку, адже від кількісних та якісних показників набору абітурієнтів за ОР «Бакалавр» і ОР «Магістр» до Університету залежить вирішення важливих стратегічних питань. Після жвавого обговорення, у ході якого коледжам, факультетам/ інститутам КНУ імені Тараса Шевченка було запропоновано розробити конкретні заходи для усунення певних недоліків попередніх вступних кампаній і покращення якості профорієнтаційної роботи протягом найближчого часу, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які святкували день народження у період з 28 грудня 2017 року по 15 січня 2018 року.

На січневому засіданні Вченої ради традиційно було розглянуто питання щодо визначення й затвердження на 2018 рік розміру Премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Тараса Шевченка, а також про зміни в Положенні про Премію імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка, щодо яких Вченою радою було прийнято позитивне рішення.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи Ігоря Олексійовича Анісімова щодо затвердження звіту стипендіата Верховної Ради України найталановитіших молодих учених КНУ імені Тараса Шевченка, висунення наукових праць на здобуття щорічних премій Президента України для молодих учених, рекомендації кандидатур на здобуття Державної премії України в галузі освіти 2018 року і підтримки кандидатур на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року, Вчена рада підтримала пропозиції відповідних факультетів/ інститутів щодо зазначених вище питань.

Серед інших важливих питань, розглянутих на цьому засіданні, були затвердження іменних стипендій студентам Університету за результатами зимової сесії на 2 семестр 2017/ 2018 навчального року, рекомендації Науково-експертної ради Університету щодо переліку проектів науково-дослідних робіт Університету, виконання яких розпочнеться у 2018 році.

Вчений секретар                                                                          С.І. Дяченко