Підсумки вересневого засідання Вченої ради Університету

Наукова доповідь про довкілля України в умовах воєнного стану, затвердження Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії – іноземних громадян в аспірантурі Університету за акредитованими освітньо-науковими програмами та змін до Правил прийому до КНУ імені Тараса Шевченка – ключові питання першого у поточному навчальному році засідання Вченої ради.

Вересневе засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка розпочалося з урочистостей: народний депутат України, заступник голови фракції партії «Слуга народу» Ю.Г. Кісєль привітав і вручив ректору Університету В.А. Бугрову Почесну грамоту Верховної Ради України за високий професіоналізм і вагомий внесок у культурно-освітній розвиток держави.

Окрім цього за сумлінне виконання службових обов’язків, ініціативу й наполегливість відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України були удостоєні провідні працівники Університету: Почесної грамоти –  В.Е. Шевченко, завідувачка кафедри мультимедійних технологій та медіадизайну ННІ журналістики; грамоти МОНУ – М.І. Женченко, професор кафедри видавничої справи та редагування ННІ журналістики, та заступник директора ННЦ «Інститут біології та медицини» О.Г. Короткий».

За сумлінну працю і заслуги перед Університетом Грамотою Університету «За успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі» нагороджено  проректора з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) О.Б. Білявську, професора кафедри української мови та прикладної лінгвістики ННІ філології А.К. Мойсієнка, доцента кафедри глобальної та національної безпеки ННІ публічного управління та державної служби Т.П. Паламарчук, завідувачку кафедри хімії високомолекулярних сполук хімічного факультету І.О. Савченко, завідувача кафедри міжнародних відносин і зовнішьної політики ННІ міжнародних відносин В.Ю. Константинова,  заступника директора ННІ публічного управління та державної служби С.В. Легкого, заступника декана хімічного факультету Н.І. Усенко, професора кафедри економіки підприємства економічного факультету Ю.І. Єханурова.

Окрім цього подяку ректора було вручено завідувачу кафедри географії України С.І. Уліганцю; грамоту «За сумлінну службу» – директору Студмістечка І.І. Лібак та директору Молодіжного центру культурно-естетичного виховання Н.Є. Максименко.

Користуючись нагодою, ректор Університету привітав і вручив атестати професора науково-педагогічним працівникам Університет, рішення щодо присвоєння яким затверджене відповідним наказом МОНУ: професору кафедри молекулярної біотехнології та біоінформатики ННІ високих технологій О.В. Цимбалюк; професору кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості ННІ філології М.О. Шаповал, завідувачу кафедри військово-технічної підготовки факультету післядипломної освіти Військового інститут С.І. Глухову; заступнику директора ННЦ «Інститут біології та медицини» О.Г. Короткому; професору кафедри міжнародного права ННІ міжнародних відносин О.М. Григорову; професору кафедри світового господарства та міжнародних економічних відносин ННІ міжнародних відносин О.А. Чугаєву.

Насамкінець урочистої частини голова Вченої ради Л.В.Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 30 червня по 04 вересня, побажавши їм міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях та всіляких гараздів.

Заслухавши та обговоривши наукову доповідь професора ННЦ «Інститут біології та медицини» В.П. Гандзюри «Довкілля України в умовах воєнного стану. Оцінка шкоди. Шляхи вирішення проблеми», члени Вченої ради ухвалили інформацію взяти до відома, подякувати доповідачеві та підтримати пропозицію голови Вченої ради щодо розроблення комплексної програми дій із повоєнного відновлення природи України.

Одним із основних питань, які були винесені на розгляд членів Вченої ради, було обговорення проєкту її плану роботи на поточний навчальний рік, а також складу і плану роботи Постійних комісії Вченої ради. За результатами обговорення й на підставі голосування було прийнято рішення схвалити вказані документи у першому читанні та, з урахуванням пропозицій, винести питання щодо їх затвердження на наступне засідання Вченої ради.

З-поміж інших питань, з яких Вчена рада прийняла позитивне рішення, були – затвердження Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії – іноземних громадян в аспірантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка за акредитованими освітньо-науковими програмами; внесення змін до Правил прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2023 році; реорганізація кафедри тактики та загальновійськової підготовки  факультету післядипломної освіти Військового інституту; затвердження звіту стипендіатки стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених та описів і нових редакцій описів освітніх програм.

Вчений секретар                                                                                    Світлана ДЯЧЕНКО