Інформація про роботу Вченої ради у березні 2023 року

Перше весняне засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка розпочалося з урочистостей: ректор Університету В.А. Бугров привітав і вручив доктору фізику-математичних наук, завідувачу кафедри комп’ютерних методів механіки і процесів керування механіко-математичного факультету Олегу Степановичу Лимарченку Грамоту за успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі.

Традиційно напередодні Шевченківських днів ректор Університету В.А. Бугров привітав і вручив дипломи лауреатам Премії імені Тараса Шевченка. Цієї високої нагороди були удостоєні провідні науково-педагогічні працівники та аспіранти Університету у чотирьох номінаціях: у номінації «Викладачам та науковим співробітникам за підручники, навчальні посібники» – д.х.н., завідувач кафедри органічної хімії хімічного факультету О.О. Григоренко, к.х.н., доц. кафедри органічної хімії хімічного факультету О.В. Шабликіна (за підручник «Сучасні методи органічного синтезу»); д.іст.н., професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету В.А. Рубель (за навчальний посібник «Історіописання на Сході. Книга перша. Стародавній Єгипет і Передня Азія»); у номінації «Викладачам, науковим співробітникам та іншим працівникам Університету за наукові праці, монографії» – д.екон.н., завідувач кафедри статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії економічного факультету Н.В. Ковтун (за наукову роботу «Методологічні засади статистичного оцінювання захворюваності та факторів виживаності жінок України, хворих на онкологію грудної залози»); асистент кафедри програмних систем і технологій факультету інформаційних технологій В.Я. Петрівський (за наукову роботу «Методи та алгоритми забезпечення енергоефективності сенсорних мереж та оцінювання їх живучості»); у номінації «Молодим ученим за наукові праці» – д.т.н., завідувач кафедри інформаційних систем та технологій факультету інформаційних технологій О.Ю. Кучанський (за наукову роботу «Методи наукометричного аналізу продуктивності суб’єктів наукової діяльності»); к.філос.н., доцент кафедри української філософії та культури філософського факультету В.Ю. Омельченко (за наукову роботу «До питання про філософсько-правові вчення в Університеті св. Володимира, державні інституції та культуру як складову національної безпеки»); у номінації «Аспірантам за наукові праці» – аспірант кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Т.В. Юсипіву (за наукову роботу «Дослідження стійкості від входу до стану систем, що описуються за допомогою диференціальних включень»); аспірант кафедри психодіагностики та клінічної психології факультету психології А.А. Зайцю (за наукову роботу «Відмінності суб’єктивного досвіду пікових переживань та гіпоманії: феноменологічне дослідження з використанням інтерв’ю PEXI»).

Насамкінець урочистої частини голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 07 лютого до 06 березня, побажавши їм міцного здоров’я, натхнення і своєчасного здобуття бажаних результатів роботи.

Із доповіддю «Про державотворчу та містоутворюючу місію КНУ імені Тараса Шевченка в незалежній Україні» виступили перший проректор В.В. Ільченко та голова Постійної комісії Вченої ради А.І. Ігнатюк. Зокрема було відзначено, що державотворча та містоутворююча  місія Університету базується на основній меті освітньої діяльності Університету відповідно до його Статуту: «підготовка висококваліфікованих і конкурентоспроможних на національному і міжнародному ринку праці фахівців для освітніх та наукових установ, органів державної влади та управління, установ, організацій, підприємств усіх форм власності за всіма рівнями вищої освіти в усіх галузях освіти (відповідно до міжнародних і вітчизняних класифікацій освіти), утвердження національних, культурних і загальнолюдських цінностей».

Університет є справжньою кузнею кадрів для нашої держави: випускники Університету працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, в дипломатичній сфері, у відомствах національної безпеки, закладах освіти, науки та культури; інтереси нашої держави в часи незалежності представляють і відстоюють у світовому співтоваристві понад 100 Надзвичайних і Повноважних послів України – вихованців Університету.

Незважаючи на такі складні виклики, Університет продовжує готувати кваліфіковані кадри для незалежної України. Викладачі, працівники та студенти були учасниками Революції Гідності, а зараз захищають свободу і незалежність нашої держави, беруть участь у бойових діях, здійснюють збір коштів для ЗСУ, займаються волонтерською діяльністю, організовують військово-патріотичні акції, вшановують загиблих воїнів, беруть шефство над сім’ями захисників України. За результатами жвавого обговорення, у якому взяли участь й інші члени Вченої ради, було прийнято відповідне рішення.

Заслухавши інформацію голови Постійної бюджетно-фінансової комісії Вченої ради А.І. Ігнатюк щодо роботи ввіреної їй комісії упродовж звітного періоду, Вчена рада Університету одностайно прийняла рішення вважати роботу комісії задовільною, а всім її членам побажати подальших успіхів у роботі на благо Університету.

З-поміж інших питань, які були розглянуті на засіданні Вченої ради і щодо яких прийняті позитивні рішення, це – створення Центру сталих рішень «GreenLabsKNU» у структурі географічного факультету; підтримка претендента на здобуття Національної премії України імені Бориса Патона, який входить до авторського колективу іншої установи та підтримка зміни назви наукової роботи, що висувається авторським колективом іншої установи на здобуття Національної премії України імені Бориса Патона та яка одержала підтримку Вченої ради Університету (протокол №8 від 06.02.2023 р.); затвердження інформації про видачу диплома здобувачу ступеня доктора філософії у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка тощо.

 

 

Вчений секретар                                                 Світлана ДЯЧЕНКО