Інформація про роботу Вченої ради від 06 грудня 2021 року

Інформація про роботу Вченої ради від 06 грудня 2021 року

06 грудня 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка в режимі online, зважаючи на продовження карантинних обмежень у закладах вищої освіти.

На початку засідання ректор Університету Володимир Бугров вручив Подяки ректора декану історичного факультету Івану Патриляку, професору кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури ННІ права Світлані Фурсі, завідувачу кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби Віктору Матвієнку, завідувачу кафедри землезнавства та геоморфології географічного факультету Сергію Бортнику та Почесну грамоту Університету вчительці фізики Українського фізико-математичного ліцею Ірині Петрусь.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада Університету розглянула кадрове питання і постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України щодо присвоєння вчених звань 9 професорам, 19 доцентам і 2 старшим дослідникам, які рекомендовані вченими радами факультетів/ННІ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Начальник юридичного відділу Ірина Саленко представила членам Вченої ради нову редакцію Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у якому частково враховані правки, запропоновані МОН України. У результаті обговорення, Вчена рада ухвалила прийняти правки та нову редакцію Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка в цілому і передати на погодження Конференції трудового колективу Університету.

Про фінансовий план Університету на 2022 рік доповіла начальник ПФВ Валентина Савченко. Доповідач окреслила обсяг фінансування Університету відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Заслухавши та обговоривши зазначене питання, Вчена рада ухвалила фінансовий план Університету на 2022 рік.

Серед інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – затвердження результатів виконання наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління МОН України; затвердження лімітів стипендіатів Університету на 2 семестр 2021-2022 н.р.; рекомендація кандидатур аспірантів Університету для призначення академічної стипендії Президента України, стипендії Кабінету Міністрів України та стипендії імені М.С. Грушевського; про видачу дипломів здобувачам ступеня доктора філософії у   Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; надання рекомендацій щодо внесення до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України Геологічного ландшафту та рослинно-тваринного комплексу Канівських дислокацій (у межах Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та Колекції скам’янілостей едіакарію Геологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка; перейменування кафедри господарського права та господарського процесу Навчально-наукового інституту права тощо.

 

 

Вчений секретар                                      Світлана ДЯЧЕНКО